Zavrieť

Porady

Osamelý zamestnanec

Zamestnankyňa, ktora žije s priateľom, má s ním mladšie dieťa ako 3 roky, sa považuje za osamelu?? Ďakujem
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Na aký účel?
Katula134 Z dôvodu ukončenia pracovného pomeru. Co možné s takouto zamestnankynou ukončiť PP, ak je na rodičovskej dovolenke, ale u nás pracuje len od júna.
veronikasad U vas určite nie je na rodicovskej dovolenke.
veronikasad Ma aj ineho zamestnavatela, alebo je len poberatelom rod.prispevku?
Katula134 Dieta bude mať o mesiac 3 roky, u nás na začala pracovať v juni.
Katula134 Je len poberateľom RP
veronikasad Vyzvali ste ju písomne aby nastupila do práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    §40 ZP

    (1)Osamelý zamestnanec je zamestnanec, ktorý žije sám a je slobodný, ovdovený alebo rozvedený muž, slobodná, ovdovená alebo rozvedená žena.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katula134 Ďakujem, čiže takáto zamestnankyňa sa nepovažuje za osamelu? Môžme s nou ukončiť pracovný pomer? Prestala chodiť do práce, lenže poberá rodičovský príspevok. Na rodičovskej dovolenke nie je cez našu firmu. Co v takom prípade?
    Tweety Ukončiť môžete len za podmienok v ZP, najprv A, upozornenie na možnosť skončenia PP pre porušenie PD a až potom môže byť skončenie PP.
    Katula134 Bola upozornenia 4 krát. Chcem si byť istá, či s nou môžme okamžite ukončiť PP, keďže prestala chodiť do práce. Je na rodičovskej dovolenke, ale u nás pracuje len od júna 2021.
    Tweety Je ešte v SD?
    Katula134 Nie je už v SD
    veronikasad Poberanie rod.prispevku a rod.dovolenka u zamestnavatela je podstatný rozdiel. Precitaj si este raz po sebe tie komenty....
    Katula134 Poberá rodičovský príspevok, dieťa bude mať 3 roky. Ú nás pracuje od júna, SD jej skončila. Je slobodná, dieťa nemá hej meno. Žije s priateľom. Môžem s takouto zamestnankynou ukončiť prác. Pomer?
    Tweety Ale veď odpoveď som ti už napísala v komentári k otázke o 11.56.
    Katula134 Z toho mi vyplýva ze môžme ukončiť PP, ak napriek tomu ze ma dieta mladšie ako 3 roky. Ci sa mýlim?
    Tweety A ako ho chcete ukončiť? ZP pozná viac možností ukončenía PP. Pozrela si do ZP?
    Katula134 Okamžité skončenie
    Tweety Ak ste splnili podmienky zákona v §68, potom áno, môžete .
    Katula134 Podľa mňa sme splnili. Len mi ide o to ci sa nepovažuje za osamelu zamestnankynu. Je povinnosť, je na takýto štatút, aby to zamestnávateľovi oznámila?
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial zije v spolocnej domacnosti s otcom dietata, nepovažuje sa za osamelú.
    Aby ste mohli za absenciu okamžite ukončiť pracovný pomer, musíte mať vypracovanu internú smernicu, ze sa povazuje za hrubé porušenie pracovnej disciplíny
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katula134 Žije, ale nevieme to nijak dokázať. Je povinnosť aby nám ona oznámila, pri začiatku pracovného pomeru, že sa považuje za osamelu, alebo nemá takúto povinnosť.
    veronikasad Ak bude považovať okamžité skončenie pracovného pomeru za neplatne, musi o tom rozhodnut sud a tam musi preukázať ze žije sama.
    Katula134 V pracovnom poriadku mame definíciu, že absencia sa považuje za porušenie pracovnej disciplíny.
    veronikasad Pokial ste jej poslali pisomnu vyzvu doporucene s dorucenkou a vratila sa vam ako neprevzata, pracovný pomer môžete ukoncit az po vrateni zásielky.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.