Zavrieť

Porady

Ako ziskať pozemok, ktorý ma v prenajme družstvo od SPF ?

Ahojte, potrebujem radu. Našiel som pozemok, ktorý má družstvo v prenajme od SPF ale nevyužíva ho. Družstvo suhlasilo stým že mi danú parcelu uvolnia ale nevedia ako na to. Preto hľadám riešenie ako to spraviť. Pozemok je samostatna parcela ktorú vôbec nevyužívajú. Keď som si zažiadal o prenajom na SPF tak mi to bolo samozrejme zamietnuté nakoľko daná parcela je zazmluvnená s družstvom. Ako spraviť to aby družstvo (ktoré súhlasí s uvolnením parceli) už nebolo zazmluvnené a aby nefigurovalo v SPF ako najomca danej parceli ? Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil FUSSBALL : 30.09.21 at 10:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    FUSSBALL Pokial má družstvo danú parcelu zazmluvnenú v najomnej zmluve tak mi to nikto nedá do prenajmu. Preto potrebujem vedieť ako to vyriešiť.
    Mária27 nie do prenájmu, ale do podnájmu - zmluvu s tebou uzavrie družstvo
    FUSSBALL Aha ale v tom zas vidím teda problém že oni majú zmluvu na vyuźitie pôdy na polnohospodarske účely a ja to chcem na neplnohospodarske. Nemôže SPF mať voči tomu výhrady ?
    Lebo pôvodne som si to takto predstavoval že mi to dá do podnajmu družstvo ale oni sa mi vyjadrili že sa toho kludne vzdajú a že si to mám vybavi't s SPF priamo.
      zbaliť

    Ako ziskať pozemok, ktorý ma v prenajme družstvo od SPF ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.