Zavrieť

Porady

chladnička

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či nákup chladničky za 13.000,- si firma môže zaúčtovať ako spotrebný mat. na 501? dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    To mi nevie nikto odpovedať?
    A ešte sa chcem opýtať ako zaúčtovať, keď mám na bloku prehliadku auta ale som kupovala aj náhr.diely-napr.filtre ale svetlo. Môžem to dať celé ako službu na 518, ale rozúčtovať, 501-ND, 518-prehliadka auta?
    dík

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3
    Ahojte, chcela by som sa opýtať, či nákup chladničky za 13.000,- si firma môže zaúčtovať ako spotrebný mat. na 501? dík
    A čo tak pohľadať v už odpovedaných témach na podobné príspevky?. Určite by si tú správnu odpoveď na svoj problémik našla. Odpovedí na takéto otázky je tu strašne mnoho, chce to iba hľadať v témach a študovať príspevky,nie iba pasívne čakať na odpoveď. Podobný príspevok je aj tu:
    http://www.porada.sk/t31772-p4-.html
    Naposledy upravil Tweety : 26.09.06 at 05:42

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    chladničku si môžeš dať do nákladov na účet 501 - ako dlhodobý drobný hmotný majetok do 30.000,-. Čo sa týka prehliadky auta myslím, že by to malo ísť celé na účet 511. Aspoň ja to takto účtujem, akonáhle mám na faktúre aj prácu tak celú faktúru účtujem na 511.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Tak ako píše sta, všetky opravy, ktoré su vykonané inou organizáciuou dávaš na 511. Keby si si sama kúpila napr. filter a sama si ho vymenila, tak to dáš na 501, lebo to robíš vo vlastnej réžii - sama.
    Pekný deň...

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    sta
    chladničku si môžeš dať do nákladov na účet 501 - ako dlhodobý drobný hmotný majetok do 30.000,-.
    treba to však ošetriť smernicou, že majetok do 30 000 sa bude účtovať priamo do spotreby a na zvlášť analytický účet. Ja tento majetok, ktorý dávam priamo do spotreby dávam ešte na podsúvahové účty - mám lepší prehľad o majetku vo firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.