Zavrieť

Porady

Zánik predlzenej rodičovskej dovolenky pri otehotneni

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, som na predĺženej rodičovskej dovolenke do 6 rokov veku dieťaťa, okrem toho robím na dohodu a zmluvu na neurčito. Chcela by som sa opytat, na aké dávky mám právo v prípade otehotnenia a nástupu na PN pred materskou? T. J . Mala by som mať nárok na PN zo zmluvy aj z dohody áno? Čo s rodičovským príspevkom? Kedy zaniká? Ďakujem.
17 komentárov     zbaliť
Mila123 RD je s dieťaťom, ktoré má zdravotný hendikep? dohoda je s pravidelným príjmom? od kedy trvá?
janep RD je kvôli častej chorobnosti, problémami s imunitou. Dohoda je na rok, teraz ku koncu októbra mi jedna konci a ďalšia priebežne od novembra začína.
janep Príjem je dá sa povedať pravidelný, ale v dohode je špecifikovany ako hodinová sadzba.
Mila123 máte odsúhlasenú predĺženú a hlavne platenú RD do 6. rokov veku dieťaťa? alebo poberáte rodičovký príspevok ako pandemický? a nepýtala som sa, či pravidelne poberáte výplatu z dohody, ale či ste s SP prihlásená s pravidelným príjmom? (na VP máte zrážené nemocenské potstenie)?
Mila123 pandemický RP nemôžete mať, pokiaľ máte dohodu.....teda máte platený RP z UPSVaR?
janep Áno, nemocenske mám zrážanie, hoci v smiesnej sume. RP mám z UPSVAR
janep Odsúhlasenu a platenú RD mám do 6 rokov ano
Mila123 neviem, či si uvedomujete, že vám "vypadlo" dôchodkové poistenie od štátu ? prečo? lebo máte dohodu so smiešnym príjmom........
veronikasad Nemyl si pojmy, nie si na RD, tu poskytuje zamestnavatel. Si poberatel rod.prispevku z Uradu práce. Alebo som to zle pochopila, tvoj pracovný pomer trva a aktuálne pracuješ na dohodu iného zamestnávateľa?
janep Áno uvedomujem ale pýtala som sa na niečo iné...
janep Áno tak, môj pracovný pomer trvá a pri inom zamestnávateľovi pracujem na dohodu
Mila123 1x dosatnete (po splnení podmienok) z vášho hlavného PP, a 2x MD z dohody z VZ ktorý dosahujete
janep A čo s tým rodičovským príspevkom? Zaniká a kedy?
Mila123 pýtala som sa, máte odsúhlasenú predĺženú a hlavne platenú RD do 6. rokov veku dieťaťa? dali ste tak málo informácií..... https://www.employment.gov.sk/sk/rod...tlivost-dieta/
janep Áno, napísala som vyššie, že mám odsúhlasenu RD do 6 rokov kvôli zdravotnému stavu upsvarom
janep Takže podľa toho by som mala mať právo aj na ten príspevok áno?
veronikasad Pokiaľ budeš mať splnenu podmienku 270 kal.dni poistenia v poslednych dvoch rokoch a vznikne ti nárok na materske, rod.prispevok budeš mať naposledy vyplatený za mesiac, v ktorom zacnes poberat materske. Na UP oznamis zaciatok poberania materskeho a zamestnávateľovi mesiac vopred ukončenie RD a nastup na MD. Ziadost o materské, aspon jeho kopiu treba odovzdat aj zamestnavatelovi.
Nastup na materskú je 6-8 yyzdnov pred predpokl.terminom porodu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mas narok na tehotenske aj na rodicovsky prispevok popri PN.
    RP skonci v mesiaci, kedy ti zacnu vyplacat materske.
    veronikasad Počas RD je prerušené nem.poistenie. Mesiac vopred treba oznámiť zamestnávatelovi ukončenie rodičovskej dovolenky.

    Zánik predlzenej rodičovskej dovolenky pri otehotneni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.