Zavrieť

Porady

Vzor treningoveho planu pre zamestnanca

Dobry den, poradili by ste mi prosim, kde by som mohla cerpat inspiraciu pre vytvorenie treningoveho planu pre zamestnanca( proces zaskolovania na danu prac.poziciu)? Za kazdy tip/namet/vzor budem vdacna. Ide o vyrobne pozicie. Dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 25.10.21 at 03:34 Dôvod: tip
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HR Art je offline (nepripojený) HR Art

    HR Art
    Vyrobne pozicie Operator? Alebo Zásobovač liniek, Technik,..?

    Ak robis treningovy plan pre zamestnanca, vychadzaj z (matice) kompetencii, ktore ten zamestnanec ma splnat, ale to zistis z komunikacie z jeho nadriadenym, idealne predtym ako zamestnanec nastupi, priklad:

    zasobovac liniek - ovlada zásobovací vlacik, ovlada vzv, ovlada posty, kde ma co priviest a kde ma co odviezt, kontroluje, ci su spravne etikety na boxoch, ci boxy, ktore zoberie z linky, vie zaviest na spravne miesto do skladu, dalej - pouziva skener?, vedie nejaku evidenciu?,...

    daj si do excelu vsetko, co ma vediet zauceny zasobovac. Mozes si zaviest system hodnotenia - napr. ma vzv a vie ho samostatne pouzivat, tak mu das najvyssi pocet bodov 3, Ak nema skusenosti s vzv, das mu 0.

    Toto je pre teba signal - tieto nizke cisla, na to treba upozornit veduceho. to treba dat do treningoveho planu.

    Niektore zrucnosti bude napr. pouzivat o pol roka - napr. skener. Tak to das do treningoveho planu, ale s datumom "druhy kvartal".

    Kazdy zamestnanec ma mat nejaky zoznam - co od neho potrebujete, od kedy ma tieto zrucnosti mat, kedy mu planujete dat skolenie.

    Adaptacia: alebo adaptacny plan - obsahuje napr. stlpce -
    - datum kedy z-ca zacnete zaucat,
    - temu, co mu bude vysvetlovane
    - kto ho bude zaucat - nadriadeny, alebo kolega /nazvime ho trener/
    - datum, kedy to z-c bude ovladat
    - podpis trenera, ze suhlasi, ze to z-c ovlada
    - podpis z-ca, ze naozaj bol zauceny a naozaj ovlada tu zrucnost od daneho datumu samostatne

    Proces zaskolovania: treba vediet, kto ho bude na co zaucat. To ti povedia veduci, das im harok, vysvetlis, ako ho maju vyplnat. je potrebna kontrola po tyzdni, alebo potom postupne, ci v tom pokracuju, ci tovyplnaju.
    Na niektore pozicie mozu byt vopred pripravene, predvyplnene temy v adaptacnom plane.

    S adaptacnym planom ti vedia pomoct aj manazeri, resp. nadriadeny danej pozicii.

    Ak je to pozicia operatora - tam das urcite aj bozp veci, oopp, cistota na pracovisku, okrem hlavnych tem - zaucenie na pracovne posty, projekty.

    Vzor treningoveho planu pre zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.