Zavrieť

Porady

paragraf a pružná pracovná doba

pri pružnej pracovnej dobe platí celodenný § len na 5,5 hodiny. Je to tak aj pri celodennom paragrafe za organizovanie pohrebu blízkeho príbuzného?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    daniek
    pri pružnej pracovnej dobe platí celodenný § len na 5,5 hodiny. Je to tak aj pri celodennom paragrafe za organizovanie pohrebu blízkeho príbuzného?
    Prečo platí celodenný paragraf len na 5,5 hodiny?
    My máme tiež pružnú pracovnú dobu, ale celodenný paragraf platí na celý deň, čiže 8 hodín.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    tak to vôbec netuším prečo pýtam sa ako zamestnanec nie ako mzdový účtovník a zdá sa mi to nespravodlivé ale vraj je to tak pokiaľ ide o celodenný § od lekára

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    jankasm
    Prečo platí celodenný paragraf len na 5,5 hodiny?
    My máme tiež pružnú pracovnú dobu, ale celodenný paragraf platí na celý deň, čiže 8 hodín.
    osobne som to pochopila tak, že 5,5 hod trvá základný prac. čas

    dana

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    dana9
    osobne som to pochopila tak, že 5,5 hod trvá základný prac. čas

    dana
    No áno, to mi je jasné, ale myslela som, že keď mám proste celodenný paragraf (napr. vyšetrenie ďaleko od miesta bydliska, odkiaľ nemám šancu sa už vrátiť do práce) tak mi platí na celý deň, aj sa to u nás tak berie. Takže robíme to zle?

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    jankasm
    No áno, to mi je jasné, ale myslela som, že keď mám proste celodenný paragraf (napr. vyšetrenie ďaleko od miesta bydliska, odkiaľ nemám šancu sa už vrátiť do práce) tak mi platí na celý deň, aj sa to u nás tak berie. Takže robíme to zle?
    Áno, máš pravdu, ja som to v mojom príspevku napísala moc všeobecne

    V prípadoch, keď zákon ustanovuje presný rozsah, napr. ...na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča.... tak sa za jeden deň považuje čas zodpovedajúci priemernej dĺžke prac. zmeny, teda v bežných prípadoch je to tých osem hodín.

    dana

    paragraf a pružná pracovná doba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.