Zavrieť

Porady

Ochrana vlastníckych práv

Dobrý deň prajem. Poraďáci, prosím Vás, Ako postupovať, reps. ako sa domôcť ochrany vlastníckych práv? Ide o to, že na mojom pozemku, ktorý je síce neoplotený, hocikto parkuje a chodí. Ďakujem za radu.
8 komentárov     zbaliť
buchač Aj ja chodím a parkujem na pozemkoch, ktoré mi nepatria...no a čo ?
Lesy, hory, polia...široko ďaleko, kde len dovidíš...

Nechceš upresniť, kde je ten pozemok, a čo je to za pozemok ?
Laurinkai Je to pozemok pred domom a každý si tam robí čo chce. Lebo si myslia, že je to obecné. Zbytočne máš tabuľku "súkromný pozemok...." Normálny človek sa aspoň opýta, či môže. Tak kde sme to?
buchač Takých "problematických" tém je na Porade už plno...nepozerala si ? Nevieš si rady ? Máš označený pozemok ? Máš...nuž :
- zavolám policajtov
- nasypem klince
- dám dosky s klincami
- položím väčšie kamene
- ...neviem, nepoznám pomery...ale pred mojim domom a na mojom pozemku by stál každý len raz = prvý a posledný krát.
Nandrolon Na tých klincoch som sa fakt nasmial.
To je podobné, ako pustiť elektrinu do vlastného oplotenia a myslieť si, že v prípade úrazu si v práve...
ivka70 kto dokaze, ze tie klince rozsypala ona a nie nahodny okoloiduci? s elektrinou v plote je to horsie, to nezatajis ... ale rozsypane klince? Problem je ,ak tam chce parkovat ona.
Nandrolon Aha, ja som myslel, že ich tam nasype sám a hrdo :-)))
Tak to potom rovno môže každé auto obísť kľúčom. Oprava drahšia a nemusí sa báť, že sám si prebije koleso.
buchač Ani pes by neošťal plot...
https://free.zoznam.sk/video/Elektricky-plot-1367652083
marleau skúste foto...inak stačí pár drevených kolíkov, špagát, pár tabuliek a hotovo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    26dadax je offline (nepripojený) 26dadax

    26dadax
    Tak si ten pozemok oplot , ohrad.
    Inak nevidim problem, preco by po neohradenom pozemku nemohol niekto prejst ci tam zaparkovat auto. Co nie je zakazane, je povolene.
    Nema to ziadny vplyv na tvoje vlastnicke prava.
    Naposledy upravil ivka70 : 28.10.21 at 10:03
    marleau dobrá blbosť, že čo nie je zakázané, je dovolené

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    kúúúrňa, že mne sa nepritrafí takýto "problém" ako tu niektorým plačkom, bezradným, hlúpučkym, odovzdaným systému....prečo sa bojíš?
    skús po dobrom: na každé auto zavolaj políciu, buď to políciu prestane baviť alebo vypokutujú všetkých, nasej tam trávu a daj tabuľu, prvé auto, jeeeb, veľké škody, však sa obracaj, tu na porade sa teraz riešia onakvejšie sprostosti
    Naposledy upravil marleau : 28.10.21 at 18:07

    Ochrana vlastníckych práv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.