Zavrieť

Porady

Odpracovane dni potrebne na vznik naroku na dovolenku

Dobry den. Som pracujuci dochodca , pokracujuci v trvalom pracovnom pomere. Koncom marca v buducom roku chcem ukoncit pracovny pomer a zostat na dochodku. Za odpracovane tri mesiace, by mi mal vzniknut este narok na pomernu cast dovolenky, ovsem po odpracovani 60 dni. Moja otazka : do tohto poctu sa rataju kalendarne dni, alebo len odpracovane. Dalej, rataju sa do toho aj dni starej dovolenky, cerpanej v novom roku ? A co sviatky 1. a 6. januar, alebo ide cisto o skutocne odpracovane dni v zamestnani? Nerad by som o 6 dni dovolenky prisiel. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. Na vznik nároku na D sa počítajú odpracované pracovné dni.
    2. áno čerpanie D je započítané ako odpracované, rovnako aj sviatok u mesačne odmeňovaných, kedže sviatok je zahrnutý v mzde.
    Ak ti nevznikne nárok na D za KR resp. jej pomerná časť, vznikne ti nárok na D za odpracované dni, za každých 21 dní vo výške 1/12 z ročného nároku.
    Naposledy upravil Tweety : 10.11.21 at 10:36
    Darel Ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak by si aj náhodou nemal odpracovaných tých 60 kalendárnych dní pre nárok na pomernú časť dovolenky, tak potom existuje aj dovolenka za kalendárne dni - a to za každých 21 odpracovaných dní je nárok na 1/12 z ročného nároku. Takže určite neprídeš o 6 dní (max o 2) - ak by teda bolo niečo vymeškané?
    Darel Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    do výkonu práce pre účely nároku na dovolenku sa započítavajú odpracované dni, sviatky ak pripadli na pracovné dni a dni čerpania dovolenky.

    Ak budeš mať menej ako 60 dní, vznikne ti len nárok na dovolenku za odpracované dni = 2/12 ročného nároku.
    Darel Ďakujem

    Odpracovane dni potrebne na vznik naroku na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.