Zavrieť

Porady

Minerálka - reprezentačné

Účtujem v Alfe. Chcem sa informovať, ako mám zaúčtovať minerálku, 26-prev. réžia, alebo 33-iný neovplyvňujúci výdavok? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ak sluzi mineralka napr. zamestnancom, je to danovy vydaj.
    ak je mineralka ako reprezentacne, nedanovy vydaj.
    vsetko sa odvija od toho, na aky ucel sa mineralka pouzije....

    Kelis je offline (nepripojený) Kelis

    Kelis
    Milí poraďáci,

    chcem sa spýtať na tému MINERÁLKA. Keď si SZČO chce dať do nákladov minerálku, servítky, (občerstvenie), mal by podľa mňa mať v živnosti organizovanie kurzov, školení a tak. Napr. môj klient org. každý mesiac vo svojej prevádzke školenia a tak mu účtujem takéto veci do réžie.
    Ďakujem za odpoveď.

    Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

    Barbora.B
    Kelis
    chcem sa spýtať na tému MINERÁLKA. Keď si SZČO chce dať do nákladov minerálku, servítky, (občerstvenie), mal by podľa mňa mať v živnosti organizovanie kurzov, školení a tak. Napr. môj klient org. každý mesiac vo svojej prevádzke školenia a tak mu účtujem takéto veci do réžie.
    Ak má z týchto školení príjmy, tak musí mať v ŽL uvedený tento predmet podnikania a potom sa do réžie môže účtovať tá minerálka a servítky. Ale ak tento predmet nemá v ŽL a minerálku využíva na tie školenia, tak potom to nemôže byť náklad vynaložený na dosiahnutie, .... príjmu.

    Minerálka - reprezentačné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.