Zavrieť

Porady

mzdy

Potrebujem usmernenie co sa tyka PN idem ju prvy raz pocitat a chcela by som sa uistit ze to bude spravne, zamestnavatel preplaca zamestnancovi prvych 10 kalendarnych dni, a to prve tri dni 25%, a zvysnych sedem 55% pricom sa tu pocita tzv priemer na nemocenske davky, kde sa berie do uvahy predchadzajuci rok a vyrata sa ako posiel sumy cistej mzdy /HM - odvody - dan/ a 365 dni, vide dnovy priemer a ten potom vynasobime troma a sazdbou 25=, potom siedmimi a sadzbou 55% ak sa v niecom mylim opravte ma prosiiim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    vanilka
    Potrebujem usmernenie co sa tyka PN idem ju prvy raz pocitat a chcela by som sa uistit ze to bude spravne, zamestnavatel preplaca zamestnancovi prvych 10 kalendarnych dni, a to prve tri dni 25%, a zvysnych sedem 55% pricom sa tu pocita tzv priemer na nemocenske davky, kde sa berie do uvahy predchadzajuci rok a vyrata sa ako posiel sumy cistej mzdy /HM - odvody - dan/ a 365 dni, vide dnovy priemer a ten potom vynasobime troma a sazdbou 25=, potom siedmimi a sadzbou 55% ak sa v niecom mylim opravte ma prosiiim
    Už to tu bolo rozoberané viackrát. Napríklad aj tu:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ada+po%E8as+PN

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    § 55
    Denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenskej dávky

    Denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenskej dávky je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja len doplním, že denný vymeriavací základ počítaš z predchádzajúceho kalendárneho roku, ak teda vtedy pracoval. Čiže na PNS tento rok vychádzaš z príjmu predchádzajúceho roku.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    vanilka
    Potrebujem usmernenie co sa tyka PN idem ju prvy raz pocitat a chcela by som sa uistit ze to bude spravne, zamestnavatel preplaca zamestnancovi prvych 10 kalendarnych dni, a to prve tri dni 25%, a zvysnych sedem 55% pricom sa tu pocita tzv priemer na nemocenske davky, kde sa berie do uvahy predchadzajuci rok a vyrata sa ako posiel sumy cistej mzdy /HM - odvody - dan/ a 365 dni, vide dnovy priemer a ten potom vynasobime troma a sazdbou 25=, potom siedmimi a sadzbou 55% ak sa v niecom mylim opravte ma prosiiim
    Vanilka, neberie sa podiel sumy čistej mzdy, ale hrubej, teda tej, ktorá bola ako vymeriavací základ pre výpočet odvodov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.