Zavrieť

Porady

Skončenie likvidácie

Prosím Vás o radu pri skončení likvidácie:
k 31.08.2006 som vykonala účtovnú závierku, ako likvidátor som spísala správu o priebehu likvidácie a návrh na rozdelenie likvidačného zostatku, ktorý bol 43.000SK (peniaze v pokladni a na účte). Dňa 22.9.2006 sa rozhodnutím jediného spoločníka valným zhromaždením schválila správa o priebehu likvidácie, návrh o rozdelení likvidač. zostatku a účtovnej závierky.
Lenže ako mám zaúčtovať zrušenie účtov, ktoré boli zrušené 25.09.2006 a vyplatené ako likvidačný zostatok jedinému spoločníkovi sro? Ako to mám zaúčtovať ked účtovnú závierku mám k 31.08.2006? Prosím poraďte mi neviem si s tým rady. A musím predložiť žiadosť o súhlas s výmazom z OR na daňový úrad a potrebujem k tomu doklady.
Ďakujem
gong.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Ku dňu skončenia lividácie sa urobí mimoriadna UZ.
    Ďalšie účtovanie riešia postupy účtovania v § 28. Na zabezpečenie účtovania do zániku účtovnej jednotky sa otvoria účty majetku a záväzkov (normálne cez 701) a účtuje sa o vysporiadaní prípadnej daňovej povinnosti a o vyplatení podielov na likvidačnom zostatku.

    dlhá je offline (nepripojený) dlhá

    dlhá
    Gong
    Prosím Vás o radu pri skončení likvidácie:
    k 31.08.2006 som vykonala účtovnú závierku, ako likvidátor som spísala správu o priebehu likvidácie a návrh na rozdelenie likvidačného zostatku, ktorý bol 43.000SK (peniaze v pokladni a na účte). Dňa 22.9.2006 sa rozhodnutím jediného spoločníka valným zhromaždením schválila správa o priebehu likvidácie, návrh o rozdelení likvidač. zostatku a účtovnej závierky.
    Lenže ako mám zaúčtovať zrušenie účtov, ktoré boli zrušené 25.09.2006 a vyplatené ako likvidačný zostatok jedinému spoločníkovi sro? Ako to mám zaúčtovať ked účtovnú závierku mám k 31.08.2006? Prosím poraďte mi neviem si s tým rady. A musím predložiť žiadosť o súhlas s výmazom z OR na daňový úrad a potrebujem k tomu doklady.
    Ďakujem
    gong.
    Prosím ťa nemohla by si mi napísať, prípadene pripojiť, čo všetko má obsahovať správa likvidátora, likvidujem jednoosobovú s.r.o.. Nemám s likvidáciou spoločností veľké skúsenosti.
    Ďakujem

    Skončenie likvidácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.