Zavrieť

Porady

Pn, OČR pri nepretržitej prevádzke

Dobry deň, prosím o radu.
V spolocnosti je nepretržitá prevádzka a funguje sa na plánovaní smien. Pri PN aj OČR postupuju tak, ze ak je zamestnanec PN, OČR, zmažú mu zmeny, ktoré mu vychádzajú počas PN a ked PN ukončí, preplánujú smenovku.myslím si, ze to je nesprávne.
Nemali by to byt tak, ze sa spočítajú hodiny podla pôvodného plánu zmien, ktoré PNkou vynechal? A do pôvodného plánu nezasahovať?
Zároveň sa chcem spýtať, zamestnávatel prepláca iba dni PN na ktoré mu pripadne zmena ? Ďakujem za usmernenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimkaa10 Vďaka
    Čiže po lopate povedané, prepláca sa PN bez ohľadu nato, kedy ma plánovanú zmenu, čiže aj za cas voľna.
    Je v poriadku, vymazať plánované zmeny počas pn?
    ivka70 A co ma ten zamestnavatel robit? Musi to preplanovat tak, aby mal zmeny pokryte, nie?
    mimkaa10 Jasne, ze ostatných prispôsobí.
    Ja som sa iba pozastavila nad tým konkrétnym clovekom na PN, čiže je to takto v poriadku. A možem sa spýtať, ako sa to zvykne riešiť s casom PN, ako sa to vyrovná do fondu?
    ivka70 Tam ide len o zapocitanie neodpracovanych hodin pocas PN, tie by, samozrejme, mali byt pocitane podla povodne naplanovanych zmien. Pri dlhofobrj PN by, sa dal pocitat aj priemerny pocet neodpracovsnych hodin za tyzden.
      zbaliť

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Vo všeobecnosti to nie je v poriadku. Mimo mimoriadnej situácie zamestnávateľ určuje zmeny týždeň dopredu s platnosťou na týždeň, po tomto určení / po tomto termíne nemôže už zamestnávateľ svojvoľne do rozvrhu vstupovať. Ale pokiaľ by zamestnávateľ vedel o niekom, že bude v čase, na ktorý rozvrhuje zmeny PN, môže na tento čas rozvrhnúť zmeny ako chce, napr. aj na 5x8 týždenne. Dnes, v Čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu a pod. zamestnávateľ rozvrhuje zmeny najmenej 2 dni dopredu s platnosťou na týždeň.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Vo všeobecnosti to nie je v poriadku. Mimo mimoriadnej situácie zamestnávateľ určuje zmeny týždeň dopredu s platnosťou na týždeň, po tomto určení / po tomto termíne nemôže už zamestnávateľ svojvoľne do rozvrhu vstupovať. Ale pokiaľ by zamestnávateľ vedel o niekom, že bude v čase, na ktorý rozvrhuje zmeny PN, môže na tento čas rozvrhnúť zmeny ako chce, napr. aj na 5x8 týždenne. Dnes, v Čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu a pod. zamestnávateľ rozvrhuje zmeny najmenej 2 dni dopredu s platnosťou na týždeň.
    PN sa platí za kalendárne dne, nechce sa mi veriť že by ešte dáky zamestnávateľ platil len pracovné dni PN.

    Pn, OČR pri nepretržitej prevádzke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.