Zavrieť

Porady

Nákup potravín v reštaurácii za stravné lístky.

Ahojte, potrebujem poradiť. Účtuje sa v JU reštaurácia. Zákazníci platia za jedlo stravnymi lístkami. Majiteľ tieto lístky vezme a nakúpi za to materiál na varenie, úhradu potravín väčšinou doplatí z bankového uctu. Ako mám zaúčtovať nákup týchto potravín, keď v podstate nikde mu tie prijaté stravné lístky nefigurujú. Mám to napočítal za celý rok, koľko minul stravných lístkov na nákup, prijať ich do pokladne? Alebo co s tým?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad akože nefigurujú ? Predaj jedla, za ktoré zákazníci platia SL neblokuje ? Mal by mať samostatne evidovanú hotovosť a platbu SL.
december85 no nie všetok predaj jedla ide cez doklad, a takto bez dokladu prišiel aj k stravným lístkom...
veronikasad koleduje si o pokutu z DU - nepoužívanie RP, krátenie tržieb ... Ak je platitelom DPH, aj krátenie DPH.
Tu je každá rada "drahá"
Prečo to riešiš až teraz ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Podľa správnosti by mal tie stravné lístky vyúčtovať u spoločností, ktoré ich vydali a nie znovu za ne nakupovať. V praxi sa to ale bežne robí, aby nemali starosti s vyúčtovaním prijatých stravných lístkov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    december85 to viem :-) ale neviem, čo mám urobiť so stavom, aký som opísala...
    Jana Motyčková Ak to takto robí, zrejme to robí "neoficiálne", čiže zrejme neeviduje ani príjem stravných lístkov, a ani výdaj - či máte na bločkoch z obchodu napísané, že platil stravenkami? Ak to robí neoficiálne, tak oficiálne účtujjete iba peniaze. Ak to robí oficiálne, tak neviem, čo s tým, lebo tento postup nie je povolený.
    december85 áno, presne tak, neeviduje príjem stravných lístkoch a na bločkoch z nákupov je rozpis, že platil stravnými lístkami....
    Tweety a tržba je zaevidovaná? Všimla som si, že si už napísala, že nie všetko sa eviduje v tržbách, no super, krátenie tržieb ale náklady by chcel? podvodník nie podnikatľ je to.
    veronikasad vyššie píše "no nie všetok predaj jedla ide cez doklad, a takto bez dokladu prišiel aj k stravným lístkom"
      zbaliť

    Nákup potravín v reštaurácii za stravné lístky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.