Zavrieť

Porady

ochranna doba a pn

Dobrý deň prajem.Chcem sa opýtat na článok,ktorý recykluje každý rok tu je link:
https://www.podnikajte.sk/socialne-a...jmu-nemocenske

ide mi o to,ze v časti o" Rozhodujúcom období na určenie denného vymeriavacieho základu zamestnanca,ktorý pracoval menej ako 90 dni podla mňa je správne,ze rozhodujúce obdobie je minulý rok ,ak mal zamestnanec pracovný pomer.Ona uvádza obdobie od vzniku nemocenského poistenia do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikla dočasná PN, podla mňa to platí pri samostatne zárobkovej osobe.
Mám pravdu,lebo som presne v tej situácii a znervózňuje ma to.
Dakujem za odpoveď.
Naposledy upravil petko31 : 11.01.22 at 12:13
16 komentárov     zbaliť
veronikasad pýtaš sa na náhradu príjmu, ktorú vypláca zamestnávatel, alebo nemocenské - vypláca SP ?
petko31 dobrý,na PN ktorá vznikla v ochrannej dobe tento rok,bude sa ratat zo zárobku minulého celého roku?
veronikasad odkedy trval posledný pracovný pomer ?
petko31 1.1.2022-5.1.2022
ivka70 a kedy vznikla PN?
veronikasad a PN-ka začala kedy ?
petko31 7.1.2022
Jana Motyčková V tomto prípade sa najskôr zisťuje, či bolo zamestnanie u niého zamestnávatela v r. 2021, kde bolo zaplatených aspoň 90 dní. Ak áno, tak z toho sa určí nemocenské. Ak nebolo, tak z pravdepodobného zárobku u zamestnávateľa, kde ste teraz skončili, najviac však z minima.
petko31 aj tebe ďakujem,áno podla mňa je to takto a preto som sem hodil odkaz na clanok,kde to vysvetľuje inakšie,teda pravdu mam ja?
veronikasad ale v tom článku sa píše o náhrade príjmu, ktorú vypláca zamestnávatel. V tvojom prípade ide o nemocenské, ktoré od prvého dňa vypláca SP ...
petko31 takže je rozdiel ci to vypláca soc poistovna ,alebo zamestnávateľ? to rozhodujúce obdobie?
ivka70 je rozdiel nahrada prijmu a nemocenske ..... to si musis ujasnit, potom ti bude jasne ,ze je to dobre
veronikasad samozrejme, neplati rovnaké rozhodné obdobie ...
petko31 ďakujem pekne všetkým,takže v mojom prípade bude rozhodujúce obdobie rok 2021?
veronikasad ešte raz si prečítaj odpoveď Janky Motyčkovej a zariad sa podla toho, kolko trvalo nem.poistenie v roku 2021 (predch.zamestnanie).
veronikasad a oprav aj názov témy - už nie si zamestnancom ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a všimla si si aj nadpis - že o čom to je? Je to tam správne! ... a tiež drobnosť - že samostatne zárobkovo činná osoba ani nemá nárok na náhradu príjmu
    "Určenie denného vymeriavacieho základu na účely výpočtu náhrady príjmu počas dočasnej PN zamestnanca v roku 2022"
    ...
    no a po tvojom doplnení - teba sa to, čo cituješ z článku vôbec netýka, pretože v tvojom prípade nejde o náhradu príjmu! zze/2003-462/8/4
    Naposledy upravil Katy a R : 11.01.22 at 11:56
    petko31 dakujem pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.