Zavrieť

Porady

Zdanenie priamej platby od PPA ako fyzická osoba.

Dobrý deň, chcel by som ako fyzická osoba požiadať budúci rok o priamu platbu na pôdu od PPA a chcem sa opýtať aká je maximálna hranica dotácie ak tie financie nebudú použité na podnikateľské účely.
Na stránke finančnej správy som našiel toto:
Otázka č. 1 – Dotácie oslobodené od dane z príjmov
Daňovníkovi, ktorý vykonáva poľnohospodársku výrobu len príležitostne, pričom na túto činnosť nemá vydané osvedčenie o SHR, boli poskytnuté finančné prostriedky prostredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry ako jednotná platba na plochu vo výške 2 500 eur. Je daňovník povinný zdaniť tento príjem?
Odpoveď
Keďže daňovník neprijal podporu v súvislosti s výkonom podnikateľskej činnosti, príjem je u daňovníka oslobodený od dane z príjmov fyzickej osoby. Daňovník prijaté platby neuvádza v daňovom priznaní a nezdaňuje ich.
Je tam suma 2500 eur, môže to byť aj viac bez povinnosti tento príjem zdaniť?
Skúšal som to nájsť ale nepodarilo sa. Ďakujem za rady.
Katy a R len posuniem - ak dakto vie naisto ... hádam, že by to malo byť oslobodené ?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zdanenie priamej platby od PPA ako fyzická osoba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.