Zavrieť

Porady

Príspevok na rekreaciu

Dobrý deň, mám na Vás otázku, spolu s priateľom pracujeme u jedného zamestnávateľa, podľa pracovníčky ekonomického úseku nárok na preplatenie príspevku za rekreáciu ma iba jeden z nás, je to pravda? Ďakujem za odpoved
9 komentárov     zbaliť
Mila123 každý jeden z Vás má nárok na preplatenie príspevku na rekreáciu, ak zamestnávateľ má povinnosť zo zákona, resp. dobrovoľne tak učiní...... aké, resp. koľko dokladov ste predložili zamestnávateľovi?
mimi230 Ja som si predložila doklad na moje meno, to sme využili, všetko mi preplatili, chceli sme nejaký pobyt pozrieť a využiť na jeho meno a vraj to sa nedá
veronikasad Na jednom doklade boli vyúčtované náklady za obidvoch ? Aká bola suma faktúry ?
mimi230 Môj doklad bol písaný na mňa a priateľ bol do písaný v kolónke s kým som bola, to všetko mi minulý rok pre platili, len mi bolo povedané, že priateľ si svoj príspevok už nemôže nárokovať, lebo som ho využila ja, keďže robíme u toho istého zamestnávateľa
veronikasad aká bola suma fa a kolko ti zamestnávatel preplatil ?
mimi230 Mne pre platili všetko ako mali, len mi bolo povedané, že ak obaja pracujeme u toho istého zamestnávateľa ma nárok na príspevok iba jeden z nás, tam nevadí, že nie je manžel, obaja mame rovnaký trvalý pobyt
ivka70 A kolko ti preplatili?
mimi230 Ivka, preplatili mi 55% z výdavkov ako aj mali a ako aj každému zamestnancovi
veronikasad Napis sumu fa a kolko € si dostala...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    K jednemu dokladu ano, ale ak si date vystavit doklady dva, kazdy na svoje meno a kazdy zvlast zaplatite alebo pojdete na dve rekreacie, mozete si uplatnit prispevok kazdy z vas (ak splna podmienky).
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimi230 Takto som to myslela aj ja. Na seba som vyčerpala a hneď mi bolo povedané, že priateľ nemá narok
    ivka70 A ma priatel odpracovane aspon 2 roky? Alebo tebe nedali narok na priatela?
    mimi230 On ma už dva roky odpracované, len mi tvrdia, že on na svoj príspevok nárok nemá, keďže som ho využila ja, že môže iba jeden z nas
    ivka70 To nie je tým, on by musel mať vlastnú faktúru na svoje meno, nie ako ten, s kým si bola. Tento doklad si on nemôže uplatniť.
    Môže si uplatniť iný pobyt, ten ale musí byť písaný na neho a platený ním, ty môžeš byť ako spolurekreujuca.
    mimi230 Ivka, ja som nemyslela ten istý doklad co ja, ja myslím, že či aj on má nárok na príspevok celkovo, raz vyčerpané môj na moje meno a druhy krát jeho na jeho meno
    jelalim Kto vie co by mzdarka povedala, ak by na dalsiu rekreaciu isiel priatel s nejakou dalsiou frajerkou, ale z tej istej firmy.
    ivka70 Ja myslim, ze ste len nepochopili.
    mimi230 Ivka, presne takto to chceme, na neho inú rekreáciu, všetko bude písané na neho a ekonómka tvrdí, že nie
    misoft Nepochopila si! Ty si vo svojich dokladoch uviedla aj jeho! Všetko na tvoje meno! Tak ti to preplatili. Jemu NEPREPLATIA! Na základe ČOHO!
    Ak by ste každý sám za seba dodali doklady - tvoje i jeho by bolo preplatené, každému za tvoje a jeho dodané doklady.
    mimi230 Misoft, čo som nepochopila? Môj rekreačný pobyt bol na moje meno, kde som uviedla priateľa, preplatili mi co mali, chceme využiť príspevok aj na meno priateľa-vybrať ďalší pobyt, všetko to bude zas písané na neho a to dat preplatiť ak niekam pôjdeme a na to mi povedali ze on už nemôže. Ze robíme v jednej firme, ja nevravím a nepíšem, že chceme preplatiť obaja jeden doklad-jednu dovolenku
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    §152a ZP
    5)Oprávnenými výdavkami podľa odseku 1 sú aj preukázané výdavky zamestnanca podľa odseku 4 na manžela, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení a inú osobu žijúcu so zamestnancom v spoločnej domácnosti, ktorí sa so zamestnancom zúčastňujú na rekreácii.
    Teda, jeden doklad - preplatenie jednému zamestnancovi. Priateľ, ak ide o ďalšiu rekre, potrebuje samostatný doklad. Predložil ho teda aj on?
    Naposledy upravil Tweety : 21.01.22 at 15:36
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimi230 Ale mame spoločný trvalý pobyt, asi teda napíšem, že som bola so synom????
    Tweety Mená rekreantov musia byť uvedené priamo poskytovateľom na faktúre-doklade. Nemáš právo tam niečo dopisovať.
    mimi230 Tweety, ďakujem, napísala si to správne, on ešte žiadny doklad nepredložil, doteraz sme mali a využili príspevok iba na mňa, keďže stále ekonómka tvrdí, že máme nárok iba jeden z nás, no už sa pôjdem hneď na to pýtať a nedám sa odbiť
    mimi230 Som sa zle vyjadrila, my mame v práci ešte interné tlačivo a to si vypisujeme
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Na jeden spoločný zájazd si iba jeden môže uplatniť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimi230 Viem, ale moja otázka bola, či si môže aj priateľ uplatniť pobyt, keďže pracujeme v tej istej firme, kde mi účtovníčka povedala, že ma nárok iba jeden, samozrejme, že to bude iný rekreačný poukaz
    vlado 33 Teoreticky sa to dá, pokiaľ nebudete zdieľať jeden pobyt. Každý z vás si musí zaplatiť pobyt samostatne, potom by to šlo. Ty nenahlásiš jeho a on teba do pobytu. Pokiaľ máte jeden pobyt v rekreačnom zariadení, uplatňuje si iba jeden z vás.
    mimi230 Vlado33, ale to je zas nefer, kolega tiež zapísal priateľku, s ktorou žije a to mu prešlo, lebo nepracuje s nim, ale dnes mi oznámili v práci, že pochybili, že obaja mame nárok na každý svoj rekreačný príspevok, takže ďakujem všetkým za odpovede
    Tweety Samozrejme, že samostatne máte nárok obaja, tak ako je to v zákone. Hlavne, že si zam-ľ priznal pochybenie a nemusíš to riešiť cez IP.
      zbaliť

    Príspevok na rekreaciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.