Zavrieť

Porady

FA vystavená v 12/2021 no zaplatená až 1/2022

Dobrý deň,
pri kontrole daňového priznania som si všimol, že mi účtovnička zaradila do základu dane aj faktúru, ktorá síce bola vystavená 12/2021 ale preplatená až 1/2022. Som živnostník s paušálnymi výdavkami. Tento rok chcem brať hypotéku, takže mi zvýšeny základ vlastne až tak nevadí, a premýšľam, či podávať opravné urýchlene, alebo až keď dostanem hypotéku. Nebude to mať nejaký extra vplyv na jej výšku, ale tak lepšie mať rezervu. Je to veľký problém a máme podať opravné hneď? Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Nepíšeš kedy chces brať hypotéku, opravné môžeš podať len do 31.3., potom už len dodatočné. Doporučujem opraviť pred podaním žiadosti o hypotéku, neuhradenu fa uviest v pohľadávkach...
richardes123 Vo februári som chcel pobehať banky Tak ideme to teda opraviť. Ďakujem za radu.
richardes123 Ešte mi napadlo, zaujíma sa nejako banka o pohľadávky klienta? Lebo túto FA budem mať za 2021 uvedenú ako pohľadávku. Hm, ale premýšľam, že asi skôr nie, lebo veď podnikateľ koniec koncov môže vystaviť faktúru komukoľvek v akejkoľvek hodnote.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze v minulosti banky mali probelem s fiktivnymi DP, ktore potom boli po prizani hypoteky opravene na spravne (samozrejme ovela nevyhodnejsie cisla pre hypoteku), banky si na taketo korekcie DP u zivnostnikov davaju velky pozor a moze to byt aj dovodom nevyplatenia uz predschvalenej hypoteky, Dokonca tusim v zmluve maju aj formulku o povinnosti take zmeny oznamit a je to dovodom na prehodnotenie celeho schvalovacieho procesu.
    Odporucam opravit hned a s realnymi cislami ziadat o hypoteku.

    FA vystavená v 12/2021 no zaplatená až 1/2022

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.