Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať splátku telefónu na faktúre za mobilné služby?

Ahojte, cez Slovak Telekom sme si kúpili telefón na splátky /24 splátok/ , ktorý mesačne splácame. Na faktúre od Telekomu je okrem poplatkov za telekom. služby fakturovaná aj splátka telefónu. Faktúru sme účtovali MD 518,MD 343, MD 399 a 321D. Splátku mobilu zaúčtovanú na účet 399 sme potom vynulovali s účtom 479, kde mobil evidujeme. V decembri ,ale je problém lebo faktúra je účtovaná s dátumom dodania 12.2021 a splátka je až 01.2022.Účet 399 by nebol vynulovaný ku koncu mesiaca. Keby som dala splátku do 12.2021, nesedia nám zostatky k 31.12.2021 s Telekomom. Ako správne by som mala účtovať. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Nákup telefónu zaúčtuješ v plnej sume, keď sa kupoval, t.j. pri podpise zmluvy (042 alebo 501/479) a potom účtuješ faktúry 518, 479, 343/321

    PS Inak som si musela vygoogliť, či vôbec existuje účet 399, doteraz som sa s ním nestretla
    Naposledy upravil tigy : 28.01.22 at 07:20
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fifitierko áno tomu rozumiem, ale zdaniteľné plnenie na faktúre je 12/21 a splátka je 01/22 a tým pádom mi nesedelo odsúhlasenie s Telekomom.
    tigy Prečo nezaúčtuješ tú splátku na decembrovej faktúre rovno na 479? A úhrada v januári bude už len cez účet 321? Zostatok záväzku voči Telekom (zostatok 479+ decembrová faktúra na 321) by mal sedieť.
    Centík A ako zaúčtovať splátku MT na mesačnej faktúre od O2, keď nemám žiadny doklad o nákupe mobilu a viem, že ho ani nedostanem?
      zbaliť

    Centík je offline (nepripojený) Centík

    Centík
    A ako účtovať splátku MT v mesačnej faktúre, keď nemám zmluvu o nákupe zariadenia?
    tigy Zaujímavé, a na základe čoho vám tú splátku účtujú?
    Teoreticky, ak viete počet splátok a výšku splátky, viete si vypočítať obstarávaciu cenu telefónu a jeho obstaranie zaúčtovať...

    Ako zaúčtovať splátku telefónu na faktúre za mobilné služby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.