Zavrieť

Porady

STK počas pandémie

Ahoj ľudia, chcem sa spýtať či stále v aktuálnom pandemickom období platí pri STK núdzový stav a teda stále funguje predĺženie platnosti o 3 mesiace alebo to už prestalo platiť ? diki za seriózne odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Len by som upozornil na jeden fakt. Tieto opatrenia platili pre krízový stav. Teraz už krízový stav NEMÁME. Máme MIMORIADNU SITUÁCIU.
    Takže už (zdá sa mi) to predĺženie neplatí. Syn sa tiež na to spoliehal, až ho policajti pri kontrole na to upozornili - meškal 1 mesiac, dostal od policajta ústne riešenie s odporúčaním, aby si ju čo najskôr vykonal - nemal platnú TK.
    ivka70 A to mu este pride pokuta z okresneho uradu...
    misoft No,no... nech si ju zaplatí.... .
    Žabinka ja len že sú to upozornenia, aktualizované k 19. 1. 2022..
    misoft Pojem "krízový" - pozrite si nižšie a pozrite si zákon 227/2002 - "krízový" (ako pojem) sa tam nikde nevyskytuje. Takže v podstate máme buď núdzový stav, alebo výnimočný stav (a tu som sa i ja sekol!). Teda - de facto i de iure - všetko je založené na NEEXISTENCII zákonného podkladu.
    https://www.minv.sk/?Krizove_stavy
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2002/227/ , čl. 2,3,4,5.
    reincarnate takže teda to platí alebo neplatí ?
    bjuty smis misofta si nevšímaj...to je taký miestny chrobák-truhlík
    platí predlženie platnosti....
    avalik reincarnate, citaj moju odpoved, mas tam aj citovane argumenty zo zakonov
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    K dnešnému dňu krízová situácia trvá a teda platnosť pravidelnej STK a EK je predĺžená o 3 mesiace.

    Zákon 106/2018 o prevádzke vozidiel v cestnej premávke ...
    § 170b Prechodné ustanovenia súvisiace s krízovou situáciou
    spôsobenou ochorením COVID-19
    (4) Platnosť technickej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace.
    (5) Platnosť emisnej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace.

    Krízová situácia:
    zákon č. 387/2002 o riadení štátu v krízových situáciách mimo času vojny a vojnového stavu

    § 2 Vymedzenie pojmov
    Na účely tohto zákona sa rozumie
    a)
    krízovou situáciou mimo času vojny a vojnového stavu (ďalej len „krízová situácia") obdobie, počas ktorého je bezprostredne ohrozená alebo narušená bezpečnosť štátu a ústavné orgány môžu po splnení podmienok ustanovených v ústavnom zákone alebo osobitnom zákone1) na jej riešenie vyhlásiť výnimočný stav,2) núdzový stav3) alebo mimoriadnu situáciu,4)

    3) Čl. 119 písm. n) Ústavy Slovenskej republiky.Čl. 5 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z.

    4) Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 42/1994 Z. z. v znení neskorších predpisov.

    Mimoriadna situácia bola vyhlásená od 12.3.2020 a do dnešného dňa nebola odvolaná.
    Núdzový stav bol vyhlásený od 25.11.2021 na 90 dní a k dnešnému dňu trvá.
    misoft Pojem krízová situácia ako taky neexistuje, Môže byť len núdzový stav.
    https://www.minv.sk/?Krizove_stavy
    Takže v podstate - vláda vyhlásila niečo, čo nie je právne podchytené - dokonca ani v zákone 227/2002! Pojem krízová situácia tam sa nevyskytuje.
    Takže - všetko toto, čo vláda schválila - nemá opodstatnenie, pretože to nemá oporu v zákone.
    avalik no skús znova čítať čo som citovala z jednotlivých zákonov ... pomaly, aj viackrát
    ... no a potom si odpovedz či pojem "krízová situácia" existuje v našom právnom poriadku alebo nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.