Zavrieť

Porady

Pracujúci študent a daňové priznanie

Prosím poradiť, s týmto nemám skúsenosti. Na potvrdení o zdaniteľných príjmoch je uvedená suma 2602.50, to znamená že je povinnosť podať DP. Čomu nerozumiem, je výška stiahnutých preddavkov 26.65.
V roku 2020 bol zdaniteľný príjem 947.06 a preddavky 167.32.
Viete mi niekto vysvetliť, ako mohla prísť mzdárka k tej sume 26.65?
IMG_20220131_174525__01__01.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Danka, pýtaš sa na daň, nie odvody. Študent mal celý rok uplatnenú NČZD - niektorý mesiac asi dosiahol vyššiu mzdu ako mesačná NČZD a rozdiel mu bol preddavkovo zdanený
    Keď podá DP typu A, celý zrazený preddavok sa mu vráti.

    V minulom roku buď nemal celý rok uplatnenú NČZD alebo mal viac mesiacov vyšší príjem - presahujúci mesačnú NČZD.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    študentské dohody do 200€ sú oslobodené od daní aj odvodov - takže plus mínus je to len z tej sumy nad. Z toho je zrejme stiahnutý aj odvod, aj daň. Teda asi, len tak na rýchlo

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ďakujem Dáši.. našla som odvodovú výnimku pre pracujúceho študenta, to je do 200€, a ak je príjem za mesiac nad 200€ tak odvod sa počíta len zo sumy prevyšujúcej 200€.. tomu už rozumiem.. ale tie preddavky, tomu stále nerozumiem..

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ďakujem vám dievčatá za vysvetlenie, tieto mzdové veci sú pre mňa španielska dedina.. takže ak podá DP A, vypíše v ňom kolonky podľa potvrdenia o zdaniteļných príjmoch, uplatní si nezdaniteľnú časť na daňovníka, daň vyjde 0 a zaplatený preddavok 26.65 mu DU vráti..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Žabinka
    ďakujem vám dievčatá za vysvetlenie, tieto mzdové veci sú pre mňa španielska dedina.. takže ak podá DP A, vypíše v ňom kolonky podľa potvrdenia o zdaniteļných príjmoch, uplatní si nezdaniteľnú časť na daňovníka, daň vyjde 0 a zaplatený preddavok 26.65 mu DU vráti..
    ano

    Pracujúci študent a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.