Zavrieť

Porady

Účtovanie novovzniknutej sro, splatenie ZI do pokladne?

Účtujem novú jednoosobovú sročku, ZI je uhradené vyhlasením správcom vkladu, účtujem vznik ako 353/411, a moja otazka znie musí byť ZI splatené do pokladne 211/353 ? keďže už nemusí byť splatené na bankovom účte. Ide o to že firma ma normálne obrat a výdavky sa platia buď firemnou kartou alebo klasicky z pokladne (výber z účtu-dotácia pokladne)a keďže príjem tých 5000 eur je len papierový, konateľ nechce mať vysoky KS na pokladni.
7 komentárov     zbaliť
kn-alka tak ked to nesplatí na BV, splatí do pokladne, inak ti to bude visieť na 353
Lucifu ďakujem za odpoveď, veď práve to sa mi nepáči že to tam visí a konateľ mi tvrdí že to nemusí byť splatené ani v pokladni... tak neviem ale ešte som nevidela KS na 353
kn-alka na výpise orsr je určite uvedené, že to SPLATIL, takže to MUSÍ mať splatené
Lucifu áno je presne tak, zaúčtujem to do pokladne, ďakujem, iba som sa chcela uistiť že to tak má byť
Džejn Dobrý deň, prosím iba sa chcem opýtať mam podobný problém. Ja som naúčtovala vklad do pokladni a teraz mi to tam visí.. Dá sa to nejako účtovne vrátiť majiteľovi alebo to tam môže ostať. I keď v skutočnosti peniaze v pokladni nie su
kn-alka zostanú v pokladni, alebo si ich konateľ vyplatí ako dividendy (ak ste mali zisk) a odvedie z nich daň
Džejn Ďakujem, za odpoveď tak zatiaľ asi zostanú v pokladni...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Účtovanie novovzniknutej sro, splatenie ZI do pokladne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.