Zavrieť

Porady

Urad prace po ukonceni Rodicovskeho prispevku

Dobry den,
Prosim vas, v aprili mi konci rodicovsky prispevok a rada by som sa prihlasila na urad prace. Nechcem prist o prijem.
Vie mi niekto pomoct s postupom? Co vsetko musim spravit a dodrzat, aby som rodicak ukoncila a zaregistrovali ma na urad prace?
Dakujem krasne za kazdu odpoved
8 komentárov     zbaliť
veronikasad O aky príjem nechceš prist? Kedy bude mať dieťa tri roky? Pracovný pomer trva?
Ylangmiss Pracovny pomer trva, ale bohuzial ide skoncit. A dieta ma 3 roky v aprili. A prijem nejaky by mi mali vyplatit potom, ci?
Dakujem
veronikasad Dovod skončenia pracovného pomeru ? Zostala ti nevyčerpaná dovolenka ?
Ylangmiss Aby ste mi rozumeli. Pracovny pomer mi trva, som poistena aj 730 dni co tam treba. Chcem si vycerpat 2 dni dovolenky a ostatne si dam doplatit. Nasledne po ukonceni rc a potom aj prac.pomeru by som sa dala na Urad prace aby mi vyplatili maximalnu vysku podpory.
A neviem teda ci to takto funguje a co vsetko musim preto splnit?
Dakujem
veronikasad ano, presne takto to funguje. Mesiac vopred písomne oznám ukončenie rodičovskej dovolenky a požiadaj o čerpanie dovolenky. Len neviem či zamestnávatel bude suhlasiť s ukončením pracovného pomeru dohodou v zmysle par.60 ZP z organizačných dôvodov, aby ti vznikol nárok na odstupné. Ak podpíšeš dohodu bez uvedenia dôvodu alebo o skončenie pracovného pomeru budeš žiadať sama, nárok na odstupné ti nevznikne.
Dopred konzultuj so zamestnávatelom.
Ylangmiss Dovod ukoncenia je, ze nema pre mna zamestnavatel pracu.
Ylangmiss Super. Dakujem moc za rady. A este sa chcem spytat...su tam aj nejake casove lehoty, ktore musim splnit? Nieco som citala,.ze musim stihnut do 8 dni. Sa mi zda ze registraciu na Urade prace od ukoncenia RP? Ci sa mylim?
veronikasad Keď pojdeš na UP do 8 kal.dní od skončenia prac.pomeru, zaevidujú ťa spätne od prvého dňa. Keď pôjdeš neskôr, tak až ododňa evidencie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Urad prace po ukonceni Rodicovskeho prispevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.