Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie poistneho za rok 2020

Dobry večer,
Viem ze ročne zúčtovanie robil za rok 2020 zamestnavatel,kde mi aj vyplatil sumu,ale mna by zaujimalo ci by mi nemal dat aj zuctovanie ako chodilo z poistovne Dovery,nie len pripisanu sumu k vyplate.ako mu mam verit kolko mi vyslo rocne zuctovanie poistneho?
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ročné zúčtovanie zdr.poistenia - ak na to sa pýtaš, posiela zdravotná poisťovňa zamestnávatelovi, ak tvoj pracovný pomer ešte trvá. Ak mu neveríš, informuj sa v pobočke ZP.

    Ty máš ale asi na mysli ročné zúčtovanie dane, nemusíš oň žiadať zamestnávatela, môžeš si sám urobiť daňové priznanie typu A a DU pošle príp.preplatok priamo tebe.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ročné zučtovanie robí zdravotná poisťovňa - nie zamestnávateľ
    Ak si čistý zamestnanec - preplatok ti zamestnávateľ vyplatil - môžeš si skontrolovať na stránke ZP - vo svojej el pobočke

    Oznámenie a Výkaz nedoplatkov obsahujú aj:
    údaj o výške preplatku, resp. nedoplatku, ....... Ak sa ročné zúčtovanie vykoná iba na základe príjmov zo závislej činnosti a poistenec je v čase vykonania ročného zúčtovania zamestnancom aspoň u jedného z posledných zamestnávateľov, výsledok oznámi zdravotná poisťovňa jeho zamestnávateľovi.
    zz/2004-580/19

    rocne zuctovanie poistneho za rok 2020

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.