Zavrieť

Porady

Opatrenie 3B a zavreta prevadzka?

V januari. 2022 doslo k uvolneniu niektorych opatreni a pohostinstva uz mohli byt otvorene v rezime OP. Z dovodu, ze v danej oblasti kde prevadzkujem pohostinstvo bolo v tom case len velmi malo ludi, ktori uvedenu podmienku splnali, som prevadzku v mesiaci januar z dovodu nerentabilnosti neotvorila hned ako to pravidla umoznovali, ale az koncom mesiaca. Chcem sa teda opytat, ci mam v danej situacii narok na prvu pomoc 3B a 2B na zaklade poklesu trzieb, kedze pracovne miesta som aj nadalej udrzala hoci prevadzku som neotvorila hned ako to umoznili opatrenia ale az neskor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    a prečo 3B? nie 3A? to je vhodnejšie vtedy keď zamestnanec nepracuje ale je na prekážkach zo strany zamestnávateľa v krízovej situácií.......2B neexistuje, je iba 2 a tá ak ste poistenou osobou v SP je správna.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zienkadomaca Ďakujem za rýchlu reakciu .Mohla by som aj 3A ,ale ide mi hlavne o to, či nemôže byť problém v tom, že už boli uvoľnené opatrenia od 10.1.2022 a my sme otvorili až 28.1.2022.
    Mila123 musíte mať príčinu, prečo ste neotvorili, keď ste mohli, príčina musí súvisieť s koronou.......prečo duplujete otázky?????
    zienkadomaca Myslela som že je zadaná v nesprávnej téme a nevedela som ju vymazať
      zbaliť

    1maaja je offline (nepripojený) 1maaja

    1maaja
    V opatreni 3B riesite iba pokles prijmov. 3B je vhodne , ak zamestnanec pracuje viac ako 50% v mesiaci a zamestnavatel ma pokles prijmov.
    zienkadomaca Za zamestnanca sa na účel 3B považuje zamestnanec, ktorému zamestnávateľ prideľuje prácu, ako aj
    zamestnanec, ktorému zamestnávateľ nemôže prideľovať prácu z dôvodu prekážky na strane
    zamestnávateľa (§ 142 Zákonníka práce).Požadovaný príspevok nám po prepočte vyšiel rovnaký ako pri 3A. A pri 3B sa mi zdá výhodou že zamestnanec môže mať ešte prekážku na strane zamestnanca (OČR, PN) alebo čerpať dovolenku ak je to menej ako 50% jeho fondu mesačného pracovného času .

    Opatrenie 3B a zavreta prevadzka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.