Zavrieť

Porady

RZD+iný príjem

Dobrý deň, prosim o radu, zamestnanec požiadal o RZD, vyplnil žiadost, je zamestnaný na HPP a má riadne podpisané vyhlásenie. Až dnes sa "priznal", že má zriadenú chovnú stanicu psov, ktorých predáva a jeho príjem z predaja bol za rok 2021 viac ako 2000,-€. Nemám s takýmto prípadom žiadne skúsenosti, ale myslím, že by si mal podať daňové priznanie. Viete mi prosim poradiť?
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Na základe čoho prevádzkuje chovnú stanicu ? má pridelené DIČ z DU ?
nada2012 Priniesol mi iba potvrdenie z regionálnej veterinárnej a potravinovej správy o pridelení registračného čísla chovnej
stanice, ale z daňového úradu nič. čo stým teda prosím?
Tweety odpovede už máš, dáš mu potvrdenie o príjmoch zo ZČ a podá si DP
kn-alka čo s tým? vystavíte mu potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a urobí si sám daňové priznanie typu B
nada2012 Priniesol mi iba potvrdenie z regionálnej veterinárnej a potravinovej správy o pridelení registračného čísla chovnej
stanice, ale z daňového úradu nič. čo stým teda prosím?
kn-alka ešte raz: UROBÍ SI SÁM DAŇOVÉ PRIZNANIE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemôžeš robiť RZD, musí si sám podať DP typu B.

    Ak mu chceš pomôcť, urob mu ho ty. Pred jeho podaním nech požiada DU o pridelenie DIČ. V tomto prípade zrejme nepôjde o jednorázový príjem.
    Naposledy upravil veronikasad : 21.03.22 at 11:13 Dôvod: doplnenie odpovede

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže má aj iné príjmy, RZD mu nemôžeš urobiť, musí si sám podať DP typu B zo všetkých príjmov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.