Zavrieť

Porady

Živnostník bez príjmu a DP A.

Dobrý deň,
SZČO nemal žiadne príjmy ani výdavky zo živnosti , len zo zamestnania. Aby nemusel podávať výkazy, poradili mu ,že má podať DP A a dať do poznámky, že nemal príjmy zo živnosti.. DP B nechceme dávať, aby sa nemuseli podávať výkazy...( min. rok uplatňoval pauš.výdavky). Kde v tom DP A dať tú poznámku ? Poslať to musí samozrejme elektronicky...
Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Tam, kam davas akekolvek poznamky k DP, staci pozriet manual.
emily 2 V DP A som este nedavala poznamky, je tam oddiel IX .... , zajtra pozriem ten manual, dakujem
Mila123 aké výkazy sa podávajú pri uplatňovaní paušálnych výdavkov? nič, iba DP typ B
emily 2 Praveze pri paus. sa nedavaju, ale nevedala som ako vyplnit prijmy , vydaje - ci vsade podavat 0 a zaskrtnut tie pausl vydavky..a DP B som nechcela robit, kvôli tym vykazom...tak mi poradili dat to DP A s poznamkou. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja by som iba dala Ačkové DP - a nič by som nevysvetľovala
    - ale ak chceš - tak je tam miesto v "osobitných záznamoch" ... daj tam jednu vetu, že nemá príjmy z § 6 (voľakedy bola aj kolonka poznámky).

    Živnostník bez príjmu a DP A.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.