Zavrieť

Porady

Nevysporiadaný preplatok z OF

Dobrý deň,
na účte 311 mám nevysporiadaný preplatok z OF ešte z roku 2015 a kvôli tomu mi na konci roka 2021 svieti 311 s mínusovým zostatkom. Viem ten preplatok niekde preúčtovať? Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Centové rozdiely účtujeme súvzťažne s účtami 548 alebo 648. Záleží od toho, či je preplatok alebo nedoplatok.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dominika1993 ale ide o sumu 206 eur
    Tweety prečo sa nevysporiadala? Ak odberateľ zaplatil viac, bolo potrebné mu to vrátiť alebo započítať s inou faktúrou
    dominika1993 to netuším, ja som to účtovníctvo nedávno prebrala :/
    Tweety inventarizácie účtov k poslednému dňu účtovného obdobia v účtovníctve sú? Majú svoj účel. Ak tie peniaze nevysporiadate s odberatetľom, potom zaúčtovať do výnosov a zdaniť.
    dominika1993 my sme mali preplatok, čiže odberateľ nám to mal vrátiť ale bohužiaľ nevrátil to a už iná faktúra sa mu nikdy nevystavovala.
    Dáša_ len tak na okraj, ako ste mali preplatok, ktorý mal odberateľ zaplatiť? To znamená, že nejakú faktúru neuhradil? Potom máte pohľadávku a cez odpis pohľadávky. Z roku 2015 už iba nedaňovo. Ak odberateľ zaplatil viac, tak ste mu mali vrátiť preplatok. Ak ste nevrátili, tak odpis do výnosov
    dominika1993 pardon už som sa cela doplietla, zaplatil o 206 eur viac a nebolo mu to vôbec vrátené doteraz.
    Dáša_ 648
    kompozit No tak mu to vráťte a vybavené! Ešte aj získate späť starého zákazníka.
      zbaliť

    Nevysporiadaný preplatok z OF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.