Zavrieť

Porady

8 komentárov     zbaliť
Mila123 rezidentom ktorého štátu ste?
Anna2411 Rezident SK.
kn-alka tak áno, treba podať DP na SK
Anna2411 Ale potvrdenie o príjme nemám iba o ročnom zúčtovaní bez vyčíslených odvodov, môžem aj to použiť k DP?
Anna2411 Prosím, čo s tým potvrdením o príjme?
Mila123 mám osobnú skúsenosť, že DU nerieši, či sa priloží DP(RZD) zo zahraničia , alebo sa priložia výplatné pásky či potrvdenie.......
Anna2411 Môže si potom aj manžel na Slovensku ako SZČO uplatniť aj odpoč. položku teda rozdiel na manželku a myslíte že im bude stačiť to potvrdenie o zúčtovaní dane z ČR?Veľká vďaka.
Mila123 a prečo by to robil? inak môže.......má možnosť vyňať príjem, kt. bol zdanený v ČR a na SK ak tu nemal žiaden príjem nezaplatí ani cent na daň......a môže si uplatniť i DB na deti......pri splnení vóstatných podmienok...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak som dobre pochopila, ty si manželka s príjmom v čechách a tvoj manžel je SZČO na SK

    Odpočet na manželku je možný len ak je na rodičovskej, vedená na úrade práce, alebo opatruje. Vtedy si môže uplatniť manžel rozdiel medzi 4511 a celoročnými príjmamy manželky alikvótne na mesiace, počas ktorých bola na rodič.......

    Manželka si môže uplatniť bonus na dieťa/deti, ak mala príjem vyšší ako 3 738, nezáleží na tom, že bol príjem zo zahraničia.
    Malžel si takisto môže uplatniť bonus na dieťa/deti, ak mal zo živnosti príjem vyšší ako 3 738 a dosiahol kladný hospodársky výsledok.

    Ak mi ako zamestnancovi ČR urobili zúčtovanie dane, mám podať DP aj na Slovensku? Príjem vyšší ako 2255,72€

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.