Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ mi odmietol predlženie vzdelania

Dobrý deň.
Po nástupe do nového zamestnania mi zamestnávateľ odmietol predĺženie certifikátov s predošlého zamestnania (zváračský, žeriavnický, viazačský preukaz a pod). S odôvodnením že nie sú potrebné pre môj výkon práce v súčasnom zamestnaní. Následne pri nástupe nových zamestnancov im dané certifikáty dal vystaviť, alebo im dal predĺžiť existujúce. Pracujú na rovnakom oddelení a pozíciách. Mám právo žiadať o obnovenie strateného vzdelania?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak nie su potrebne k vykonu tvojej prace podla pracovnej zmluvy, zamestnavatel nema dovod participovat na ich predlzovani, nemoze to byt jeho naklad.
    Asi kolegovia predsa len maju ine zaradenie.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    halvo Sme na tom istom oddelení s tými istými zaradeniami
    ivka70 A vsetky tie certifikaty aktivne v praci vyuzivas, je sucastou tvojej prace zvaranie, praca na zeriave ci pod nim?
    halvo Aktívne nie, ale ani ostatný kolegovia
    ivka70 Tak nemas co ziadat, zamestnavatel to moze mat ako danovo uznany naklad len ak to pracovne zaradenie vyzaduje.
    halvo Dokonca jeden s kolegov je len ako skladník
    ivka70 So zvaracskym preukazom?
    To si mozes len vyjasnit so zamestnavatelom, ziadny pravny narok na to, aby ti to zaplatil, nie je.
    halvo Ďakujem
      zbaliť
    ivka70 28.03.22 15:40 odstránil(a) z Porady

    Zamestnávateľ mi odmietol predlženie vzdelania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.