Zavrieť

Porady

PC - spankovy rezim

Nastavila som na PC prepnutie do spankoveho rezimu po 1 minute necinnosti. Aky je problem ,ze to neprepne ?
Naposledy upravil Cennet : 31.03.22 at 16:51
Bez názvu.jpg  
11 komentárov     zbaliť
ivka70 co presne si nastavila?
ak ide o notebook - tam sa nastavuje aj pri napajani zo siete aj pri napajni z baterie ... este sa da nastavit aj rezim spanku pre disk ....
na firmenych pocitacoch je to cato nastavovane firemnou politikou
dost programov, ked je spustenych, tak simuluju cinnost a pocitac teda nie je v necinnosti, aby to zapol
moznosti je vela ....
Cennet nastavila som napajanie PC na prepnutie na spanok po 1 minute
kopretinka nezhasne obrazovka?
Cennet nespankuje PC
misoft Choď do Správy napájania a urob printscreen toho, čo si nastavila. Ale 1 minúta - to minimálna hraničná lehota. Často stačí i len nepatrný pohyb myši, prípadne nejaká aplikácia niečo vykonáva a spánok (časová lehota) sa zruší.
Toto si prečítaj
https://sk.soringpcrepair.com/proces...in-windows-10/
Okrem iného - tento režim musí byť podporovaný v BIOSe - Power Management - ak je nastavený na Disable - tak ani nastavenia v systéme na spánok nemajú vplyv a nevykoná sa. A potom sa tam určí i typ ACPI - od S1 do S4.
https://www.compuhoy.com/how-do-i-enable-acpi-in-bios/
Cennet Pridala som foto. Pred 10 dnami mi vsetko vypinalo podla nastavenia.Teraz obrazovka sa vypne, PC nie
ivka70 To je win7 alebo vista?
Nastavila si zmeny pre vyvazeny plan.
Skontroluj, aky plan napajania mas nastaveny v systeme
https://support.microsoft.com/sk-sk/...3-bb3d13e88196
Cennet pred 10 dnami vsetko bolo OK, nic som nemenila
ivka70 tym chces co povedat?
faro1 Na priloženej fotografii máš " Zmeniť rozšírené nastavenia napájania" Tam sa pozri, prípadne nastav.
Cennet ved som zmenila uz 20 x. PC nevypne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Kolízia dvoch príkazov.
    Máš vypnúť obrazovku po 2 minútach a zároveň sleeping po 2 minútach, CPU má vždy prednosť - takže (keďže si nastavila spánok - režim S1) - Vyrovnávacie pamäte procesora sa vyprázdnia a CPU (procesory) prestane vykonávať pokyny. Zariadenia, ktoré neindikujú, že musia zostať zapnuté, môžu byť vypnuté. MÔŽU!! Takže CPU vykoná príkaz, uloží do RAM a o ostatné sa prestane starať, teda aj o GPU a obrazový výstup, ktorý nevyšle monitoru príkaz na vypnutie.
    V BIOSe by som odporúčal v časti Advanced povoliť ACPI a nastaviť (ak sa dá) ACPI Sleep State na S3 (na obrázku je AUTO - ale mali by sa nastaviť rôzne stavy)
    https://product-help.schneider-elect...1.gif-high.gif
    Ale pokiaľ som ja mal desktop PC - nastavoval som ACPI Sleep state na S4 (hibernate) a radšej som hibernoval.
    V čom je výhoda?
    Pri Sleep (Spánok) sa všetko, čo robil CPU uloží do RAM (a tie sú napájané) - v režime S1 uloží svoje operácie do RAMa skončí. Príkaz na vypnutie monitora teda už nevyšle.
    Pri S3 ukladá do RAM operácie a príkazy, teda CPU ešte vykoná príkaz pre GPU, aby vypla monitor. Matičná doska, RAM sú neustále napájané. NEVÝHODA tohto režimu (ak nie je záložná zdroj) - pri výpadku napájania zo siete sa VŠETKO v RAM vymaže!!!! Teda i to čo CPU tam uložil. A po zapnutí začína od začiatku - studený štart.
    Pri režime S3 (hibernate) budeš mať v správe napájania ešte voľbu Dlhodobý spánok (hibernácia) - CPU všetko, čo vykonával, všetky príkazy, všetko, čo bolo na monitore, všetko čo bolo v tom okamihu na RAM - ukladá na HDD (súbor hiberfile.sys), vydá pokyn na vypínanie periférií (USB,GPU a monitor, iné zariadenia) a sám vydá pokyn na vypnutie PC - nič nebude napájané, ani matičná doska. PC bude vypnutý. NEVÝHODA tohto režimu - trvá to o cca 10-20 sek dlhšie, než sa vypne, VÝHODA je, že sa netreba starať, či vypadne, alebo nevypadne elektrina. Po zapnutí začne načítavať dáta z hiberfile.sys a spustí sa tak, ako sa predtým vypol, všetko z HDD "natiahne tam, kde to má byť, vrátane rozrobenej práce, otvorených programov, pripojenia k internet. sieti, nastavenia obrazovky.

    Uvažuj (ak máš desktop PC) práve o hibernácii - inak sa stane, že niekto omylom vypne elektrinu, vytiahne šnúru a tvoja robota bude v háji.
    Tu je niečo o jednotlivých režimoch ACPI
    https://en.wikipedia.org/wiki/Advanc...ower_Interface
    Poznámka - režim S2 sa nepoužíva, teda sa používajú S1, S3, S4.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.