Zavrieť

Porady

Opravné DP a darovanie 2%

Zamestnanec + živnosť, DP typ B. Podala som DP v predstihu, darovala som 2% z dane. Teraz musím podať opravné DP, lebo som neuplatnila bonusy na deti....2% mi už v opravnom DP nechce systém uplatniť. Prečo? Ďakujem za každú pomoc.
4 komentárov     zbaliť
kn-alka lebo ani v opravnom ani v dodatočnom 2% sa nedajú vyplniť, nedajú sa zmeniť
gabus113 Aha tak to som nevedela...ďakujem za info.
Mila123 neviem síce aká výška asignačnej dane bola vypočítaná ale správny výpočet AD (asignačná daň) vo vašom prípade je: daňová povinnosť - DB x 2% a tá musí byť aspoň ako 3,32 € a viac......
za mňa určite aj v ODP sa môže upravovať daň podľa § 50 ZDP, prečo? (ak sa opravujem , podávam ODP kde podľa nového prepočtu daňovej povinnosti nemám možnosť darovať AD, kto vyrovná rozdiel?) pri DDP sa rozdiely vyrovnávajú a to tak, že ak vyjde vyššia možnosť darovať AD tak DU ponechá starý údaj, ak po podaní DDP vznikne nižšia možnosť darovať AD tak rozdiel vyrovnáva daňovník.......
pri riadnom podaní DP a OPD sa všetko vypisuje ale iba s novými údajmi, nevypĺňa sa žiadne tabl. na prepočet - X. oddiel - iba pri DDP
Mila123 doplním 2 alebo 3%......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Práve som skúsila - v opravnom vieš darovať 2% dane, v dodatočnom už nie

    gabus113 - v tvojom prípade asi daňový bonus natoľko znížil tvoju daň, že nemôžeš darovať 2% dane, nakoľko ti to nevyšlo - máš nízku daň
    gabus113 Áno už mi to došlo :-) Ďakujem Vám.

    Opravné DP a darovanie 2%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.