Zavrieť

Porady

Vymáhanie pokuty

Dobry den,,Mam takyto problem,,Som živnostnik na Slovensku a pracujem pre Českú firmu vo Švédsku,,Včera som pri vstupe do fabriky nafukal zbytkový alkohol 0,2,,Samozrejme som dostal zakaz vstupu do fabriky a kedze to bol opakovany problem nasej firmy fabrika poslala Českej firme pokutu 5000€ ako vystrahu do buducna,,Česka firma teraz ziada tuto sumu odomna,,Prvá vec:Nemam zatial na rok 2022 s Českou firmou podpísanú Smlouvu o dílo teda pracovnú zmluvu čiže z mojho pohladu som tu stale na čierno
Druhá vec:Na SK som oficialne živnostník ale na projektoch v Švédsku, Nemecku, Rakúsku sme vedený ako zamestnanci Českej firmy dostávaju na nas prispevky a socialne vyhody a takisto su nam na konci roka vyplacane peniaze za odvody ktore firma odviedla za nas v jednotlivych krajinach
Chcem sa spýtať keby som teraz odisiel a pokutu nezaplatil moze si sumu firma odomna vymahat ? Alebo viete mi poradit niekoho na koho by som sa vedel obratit s pravnik poradenstvom ? Ďakujem za odpovede a prajem pekny deň
4 komentárov     zbaliť
buchač Chceš radu ???
ZAPLAŤ a nemudruj !!!!

P.S.:
Dôvody sa dovtípiš aj sám....alebo ti ich mám napísať ???
ivka70 Prestuduj si zmluvu, ktoru mas s nimi podpisanu, co tam pisu o pokutach.
Ty ako zivnostnik zodpovedas za skody sposobene biznis partnerovi ...
Komerceho pravnika nie je problem najst, ale aby ta nevysiel viac ako ta pokuta ....
misoft NECHLASCI, keď ideš do roboty. Švédsko nie sú Čechy, ani Slovensko. Zavinil si to ty, takže zaplať a nemudruj.
buchač ivka70 (Dnes 09:38) Prestuduj si zmluvu, ktoru mas s nimi podpisanu,...
==================
Dcéra robí vo firme, ktorá vysiela živnostníkov po celej Európe.
Tam sa s nimi veru neserú....a tu ide dokonca o opakované opilstvo na pracovisku.
Takže čo sa potom vlastne čuduje ? Ožerie sa jak hovado a ešte má výhrady voči pokute ? Veď môže byť rád, že ho nekopli do prdele...a ešte by šiel domov na vlastné náklady.

Právnik, súd a podobne ?
No dobre...povedzme, že by aj vyhral....lenže to by už vyhral ako bývalý pracovník dotyčnej firmy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Nič také, ako zbytkový alkohol nie je. Ak mysliš, že si urobil chybu, treba prevziať zodpovednosť a akceptovať následky. Ak si myslíš, že Ti krivdia, namietaj.
    Naposledy upravil karka : 07.04.22 at 07:07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.