Zavrieť

Porady

Vyradenie tovaru z dôvodu predaja do šrotu

Mohli by ste mi prosím poradiť, ako účtovať vyradenie tovaru (konkrétne elektrosúčiastok), ktorý bol na základe kontroly uznaný ako nepoužíteľný alebo poškodený a následne predaný ako kovový odpad firme na spracovanie odpadov? Nakupujeme súčiastky zo zahraničia, kontrolujeme ich a ďalej predávame (tie, ktoré sú v poriadku). Musí to byť ako škoda na 549? Alebo môže byť aj na nejaký daňovo uznaný náklad (napr. 548)? Mám rôzne informácie, tak aby potom nebol problém s prípadnou daňovou kontrolou. Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
Dáša_ vy to nakupujete povedzme na kilá, doma triedite a to čo je ok predávate?
lenka.top My to nakupujeme na kusy, ale veľké množstvá, robí sa kontroling kvality a ktoré zodpovedajú kvalite, predávajú sa ďalej 1 odberateľovi. Sú tam ale dosť veľké objemy tých, ktoré sú nepoužiteľné a predávajú sa do šrotu.
Dáša_ ja by som sa na to pozerala ako na "výrobu". Lebo ak niekto zoberie každú súčiastku do ruky a premeria, tak vlastne tá súčiastka už obsahuje isté množstvo práce. A potom prijať na sklad výrobok A (to su tie, ktoré predávate ďalej ako súčiastky) a výrobok X. To je ten, ktorý predávate zberným surovinám. Ja by som sa na to vôbec nepozerala cez škodu.
ivka70 A preco tie nepouzitelne nereklamujete u dodavatala? Namiesto srotovania, pripadne ich nesrotujete na jeho ucet ?..... ved aj vy musute chranit vase podnikanie a nakupovat vyrobky, ktore vzapati predate ako srot to zavana vselicim, len nie podnikanim za ucelom zisku ....
Dáša_ je dosť možné, že to nakupujú už v podstate ako šrot, ako vyradené veci
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vyradenie tovaru z dôvodu predaja do šrotu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.