Zavrieť

Porady

Nulové daňové priznanie

Dobry vecer. Manžel bude podávať nemecke DP, potrebuje aby som ja podala nulové daňové priznanie na Slovensku. Celý rok 2021 som bola na rodičovskej dovolenke a poberala rodičovský príspevok. Viete mi niekto poradiť, ako takéto priznanie vyplniť? Co bude prílohou DP? Potvrdenie z upsvar o poberani RP? Môžem podať toto priznanie bez pokuty keď už je po 31.3.? Veľmi pekne ďakujem za Vaše odpovede.????
Naposledy upravil nikaalex : 02.05.22 at 18:41
5 komentárov     zbaliť
veronikasad potrebuješ výpis z daňového priznania k manželovmu nemeckému ? Nestačí potvrdenie FS, že si DP nepodávala ? Tvoj pracovný pomer počas RD trvá ?
kn-alka nie, žiaľ nestačí - som z pohraničia, vyplňujem DP ostošesť všetkým, ktorí pracujú v Rakúsku a Nemecku
Mila123 Veronika, pre zahraničné DU musí byť podané DP v každom prípade, i keď nie je žiaden príjem, na základe podaného DP si vyžiada z DU zo SK daňovník E9 ......ak by bola zamestnaná a požiadala zamestnávateľa o RZD, pokuta by nebola......inak prečo by jej robil zamestnávateľ RZD keď žiaden príjem nemá?
veronikasad Jarka, nikde nepíšem o RZD, ale o potvrdení o zdanitelných príjmoch... Nikde nepíše či pracovný pomer trvá ... Inak, nemam osobné skúsenosti s podávaním DP v Nemecku, to som len nahlas "zauvažovala"...
Mila123 Veronika, ja ťa "nesekám", rada ťa čítam, dobre radíš.....neber to ako kritiku.......a po vybodovanom úseku odpovedám postupne ......teda ak by mal podané RZD nebola by pokuta...nič viac......moje komentáre nie sú kritikou Tvojich......dopĺňam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Musíš podať DP typ A - bez príloh, nič nemusíš prikladať, len podáš "prázdne" daňové priznanie, k tomu vyplníš formulár E9 so žiadosťou daňového úradu, aby ti ho potvrdili. Toto E9 budeš potrebovať k nemeckému DP, aj ty aj manžel.

    Samozrejme treba očakávať cca 20€ pokutu za oneskorené podanie DP.
    nikaalex Veľmi pekne Vám ďakujem, pomohli ste mi. ???? vsetko dobre prajem.
    kn-alka treba vyplniť E9-žiadosť a E9-Nemecko..... preklad je len návod na použitie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ak pracovný pomer trvá, prilož k DP typu A nulové Potvrdenie o zdanitelných príjmoch za rok 2021 od zamestnávatela.

    Aj keď bude DP typu A nulové, ide o podanie po termíne a minimálnej pokute zo strany FS sa zrejme nevyhneš.

    Potvrdenie o poberaní rod.príspevku k DP neprikladáš.
    kn-alka k DP netreba nič prikladať - len podať nulové DP

    Nulové daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.