Zavrieť

Porady

Ako najlepšie preradiť majetok do podnikania?

Ahojte, chcel by som sa opýtať, ak vlastním staršie stroje (vŕtačky, frézky a pod.), ktoré majú 30r. a viac, pričom by som ich chcel vložiť do vlastnej sro, akým spôsobom by bolo najlepšie a najjednoduchšie postupovať? Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Asi darovacia zmluva, pri predaji alebo nepeňažnom vklade treba znalecké posudky a transferovú dokumentáciu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jépé Transferová dokumentácia je potrebná aj keby mi to predáva do sro nejaká tretia osoba, prípadne iná sro?
    Onko Transferová dokumentácia je povinná pri transakciách medzi závislými osobami, teda keď predáva niekto sám sebe, svojej firme, rodinnému príslušníkovi a pod. Netýka sa obchodných vzťahov cudzích osôb.
    Jépé V prípade že by mi to predala do sro tretia osoba v určitej cene, je potom potrebné aby bola táto cena stanovená na základe znaleckého posudku, alebo môže byť cena voľne stanovená treťou osobou samozrejme v primeranej výške? Ďakujem.
    veronikasad preradením riešiš zníženie základu dane alebo možnosť zúčtovania prevádzkových nákladov ?
    Jépé Nesledujem tým nič konkrétne, zakladali sme novú sro a v osobnom užívaní máme staršie aj 30r. stroje (doklady o kúpe už neexistujú). Tieto stroje potrebujem dostať do sro čo najjednoduchšie.
    jslancik ale za akým účelom ich tam chceš dostať? či sa odmietajú zapnúť, kým na sebe nemajú štítky firmy? a vôbec, vravíš, že ste zakladali firmu. určite vieš, že budete potrebovať účtovníčku. tak šup šup. aby si mal s kým konzultovať takéto "otázky".
    Jépé Za akým účelom? No asi za akým keď potrebujem na nich vyrábať? Či budem na firmu fakturovať výrobu a tváriť sa že to robím "na kolene"???
      zbaliť

    Ako najlepšie preradiť majetok do podnikania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.