Zavrieť

Porady

Právo prechodu a prejazdu motorovým vozidlom

Dobrý deň,

potrebujem zistiť aká má byť šírka pre motorové vozidlo. Je na to nejaký zákon ktorý to určuje. Ďakujem za odpovede.

pekný deň
3 komentárov     zbaliť
buchač Šírka čoho a kde ?
Ferdonno ide o zriadenie vacného bremena na mojom pozemku. samozrejme chcem čo najmenej si ukrojiť s pozemku. Ďakujem
buchač Problematika je rozpísaná napríklad tu.
https://www.polacekpartners.sk/clano...cesty-co-dalej

...a na šírke sa proste stačí len dohodnúť. Tak isto aj na kompenzácii.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keď zriaďuješ vecné bremeno práva prechodu a prejazdu, tak to sa vzťahuje na celú parcelu, na ktorú sa bremeno zriaďuje, nie iba na nejaký vymedzený priestor.

    Ak to chceš vymedziť, musel by si danú parcelu rozdeliť na 2 časti - jednu, časť, na ktorú by si tú ťarchu zriadil a na druhú časť, kde by ťarcha nebola. Potom by sme sa mohli baviť o tom, aká široká by mala byť tá časť, kde bude bremeno zriadené.

    Žiadna legislatíva ani norma neustanovuje rozmery parcely, kde sa zriaďuje vecné bremeno. Buď to bremeno je zriadené, alebo nie je. Bremeno sa môže zriadiť aj na 1 meter široký pás pozemku, pokiaľ to oprávnenému z vecného bremeno postačuje. Logicky 1 meter pre prejazd autom nebude stačiť. Priestor musí byť tak široký, aby oprávnený tým autom tadiaľ prešiel.
    Ferdonno samozrejme tá časť bude vymeraná geodetom len mi ide o to čo najmenší priestor z mojho pozemku lebo to potrebujem oplotiť je to priamo v mojom dvore takže mi to narušuje moje súkromie a chem už mať pokoj. Tahajú ma po súdoch takže ma to nebaví

    Ďakujem

    Právo prechodu a prejazdu motorovým vozidlom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.