Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a nezdanený preplatok z RZZP

Dobrý deň,
SZČO si uplatňuje paušálne výdavky. V RZZP za rok 2020 bola časť preplatku nezdanená. Mám to započítať do príjmu a potom vypočítať paušálne výdavky? Ďakujem.
Naposledy upravil kristina11 : 19.06.22 at 18:54 Dôvod: oprava
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Prečo nebola zdanena? Nejde o poistné zaplatené bez právneho dôvodu?
kristina11 Áno, bolo to poistné zaplatené bez právneho dôvodu. V roku 2020 bolo započítané medzi výdavky. Len neviem, či mám v roku 2021 tento preplatok započítať k príjmom a aj z tohto preplatku následne počítať 60% výdavky. Alebo to môžem dať ako položku zvyšujúcu základ dane?
veronikasad Ako položku zvyšujúcu základ dane nie, pripočítaj k príjmom a uplatní výdavky paušálom. Keby ten preplatok žiadal živnostník vrátiť v priebehu roka za ktorý bol zaplatený, stornujes poistné...
kristina11 Ďakujem.
Mila123 áno, máte pravdu, je potrebné to zdaniť (nezdanila to ZP z dôvodu, že ste to nemala ako VOZD v predchádzajúcom roku)
veronikasad Jarka, tomu textu v zátvorke nerozumiem...
Mila123 Veronika, zajtra ti pošlem do emalu jedno RZZP.....a poznámka?( RZZP urobí ZP podľa prílohy č. 3 DP typ B)
veronikasad U živnostníkov, ktorí platia preddavky od buka do buka ako Jánošík, som sa v minulých rokoch k sume, ktorú zahrnula do preddavkov poisťovňa, nedopracovala. Za rok 2021 ešte žiadne RZZP nemám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Paušálne výdavky a nezdanený preplatok z RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.