Zavrieť

Porady

Obciansky preukaz bez podpisu, podpisovanie uradnych tlaciv

Dobry den, maminka ma kvoli zlemu zdr.stavu OP bez podpisu. Je v zariadeni pre seniorov. Akym sposobom moze ona, resp.niekto za nu "podpisovat" tlaciva..pre banku o zmene TP, o nepoberani inych prijmov pre 13.dochodok..atd? Je potrebne zbavenie svojpravnosti, alebo existuje iny sposob, ako to regulerne vyriesit? Ma niekto taketo skusenosti s osobou v zariadeni? Vdaka za radu, odpoved
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Má k účtu v banke zriadený internetbanking?
Sona61 K uctu mame s bratom IB, vsetky platby..uz roky za maminku riesime my. Mame aj dispozicne pravo, len s novym OP sa vsetko musi osobne zas aktivovat..To sme uz pred rokmi absolvovali, len to bolo s maminkou este mozne tam dojst, podpisat..
veronikasad Pokiaľ nie si spolumajiteľ účtu, osobná návšteva matky v banke je asi nevyhnutná. Zbavenie spôsobilosti na právne úkony rieši súd a nie je to také jednoduché...Matka už nie je schopná sama sa podpísať?
ivka70 ved aj pri vybavovani noveho OP musela byt pritomna ..tak este jednu cestu musi absolvovat ...
Sona61 Zial, v zariadeni je to kvoli covidu stale komplikovane. Pri povoleni vychadzok mimo objektu je navsteva banky mozna. Mna viac trapi vdovsky dochodok, kde kazdy rok je potrebne vypisat tlacivo s xyz kolonkami, o poberani inych dochodkov, prijmov, aj ked sa nic nezmenilo. Tlacivo s novou adresou , kopiou OP, vyjadrenim osetrujucej lekarky, ze sa maminka nevie podpisat, som im zaslala hned po vybaveni OP. Je to take absurdne, vsetko funguje, pride dochodok,jeden,druhy, odide platba v pozadovanej vyske, zvysok ide na sporenie, nieco malo vnucatam k sviatku,na Vianoce. Keby nebolo treba stale nieco dokladovat, ci uz o ziti, o prijmoch..bolo by vsetko fajn. Zda sa mi to strasne nedostojne, tahat rodica na sud na zbavenie svojpravnosti, alebo nieco podobne. Starsi clovek s takouto diagnozou uz ani nema pojem o tom, ako co funguje. Preto, keby to bolo jednoduchsie vyriesit, moc by to pomohlo. Asi nielen nam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mari2x je offline (nepripojený) mari2x

    mari2x
    Niekedy nepomôže ani generálna plná moc ,
    notár pre KPZ uznal / pošta pre vyššiu sumu nie

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...existuje iny sposob, ako to regulerne vyriesit?
    ==================
    Niečo podobné som absolvoval so svekrušou. Nebola síce v zariadení, ale doma.

    Vybav si " Plnú moc pre bankové účely "...viď
    https://www.google.com/search?client...C3%BA%C4%8Dely

    Keďže na plnej moci musí byť úradne overený podpis splnomocniteľa...a mama nie je schopná dôjsť do banky, tak je potrebné prizvať k úkonu notára.
    Ja som po notárku bol...doviezol a aj odviezol. Samozrejme, že po predchádzajúcom dohovore na určitom termíne.
    Sona61 Dakujem za rady, pokusim sa zrealizovat.

    Obciansky preukaz bez podpisu, podpisovanie uradnych tlaciv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.