Zavrieť

Porady

ako ovplyvní nezdaniteľná časť základu dane výplatu ?

ahoj, ovplyvní zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane nejakým spôsobom čistú mzdu ? povedzme pre človeka zarábajúceho minimálnu mzdu ,ak áno o koľko ? ďakujem
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Samozrejme, o 19 perc. z 381.61€ budeš mať vyššiu čistú mzdu
carolitos ale zvyšuje sa na € 410€ , nie?
ivka70 NCZD sa určuje na rok, podľa ZM k 1.1., zvýšenie bude, ale až od roku 2023.
veronikasad Čo sa zvyšuje?
ivka70 Asi myslí toto:

http://relia.sk/Article.aspx?ID=830

Nezdaniteľná časť na daňovníka v roku 2023

Nezdaniteľná časť na daňovníka (na mesiac) pri výpočte preddavkov na daň je 410,24 eura.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ovplyvní, keďže zaplatíš menej daní, teda čistá mzda pri jej uplatnení bude vyššia.
    Pouzi mzdovú kalkulačkuna webe a zaklikni si uplatnenie s a bez NCZD, uvidíš rozdiel.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    carolitos áno na kalkulačke je ten rozdiel dosť vysoký , tak nejaký príklad, keď sa zvýši NCZD na 410€ ako som čítal , tak dajme tomu zaokrúhlim , pri čistej výplate 500€ v minulom mesiaci , koľko to bude € navyše v tom nasledujúcom ?
    ivka70 Zvýši sa až od budúceho roka
    Rozdiel je 19% zo sumy 381,61 a 19% zo sumy 410,24 eur, cca. do 6 eur
    carolitos chápem ďakujem , takže len nejaké centy
    veronikasad 5.40€
    carolitos tak to je úbohé,,, ja som myslel že sa zvyšuje od 1.7.2022 , asi mám zlé info
    veronikasad Od 1.7. sa zvyšuje životné minimum, ktoré má vplyv aj na ročnú NCZD, ale tá sa mení až od 1.1.nasl.kal.roku
    carolitos áno, ďakujem , už som si to našiel...ale aj tak je to zanedbateľná suma....
    ivka70 To sa zvyšuje životné minimum. NCZD sa ale nikdy nemení uprostred zdanovacieho obdobia, určuje sa totiž na rok. Prepočet na mesiac je len vydeleny dvanastimi. Preto až od 2023
    veronikasad Čakal si zvýšenie 30€? Zabudni ...
    carolitos no, myslel som že to bude viac, ale úbohý štát , netreba očakávať nič pozitívne ....
      zbaliť

    ako ovplyvní nezdaniteľná časť základu dane výplatu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.