Zavrieť

Porady

Čo zahŕňa inžiniering k stavebnému povoleniu na veľkú rekonštrukciu rodinného domu?

Nájde sa tu niekto, kto by mi vedel objasniť čo zahŕňať inžiniering k stavebnému povoleniu na veľkú rekonštrukciu rodinného domu poprípade si to robil sám pre svoju potrebu?

Ideme rekonštruovať starší rodinný dom, úplne nanovo sa bude robiť horné poschodie a strecha. Plus plánujeme dostaviť jednu miestnosť. Inžiniering si chceme robiť sami a povolenie chceme mať čím skôr, preto si chceme dopredu všetko pozistovať a vedieť, čo nám bude treba vybaviť.

Ďakujem veľmi pekne!
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Nejde mi dokopy otazka: co zahrna inziniering s konstatovanim: inziniering si ideme robit sami. Ako idete robit nieco, co netusite, co obnasa a este to chcete robit hned?
Inak, modrastrecha je vhodnejsia stranka na taketo otazky.
Barbi1234 Prave preto, ze neviem, co to obnasa sa pytam. Kazda problematika sa da ako tak pochopit ked sa clovek pyta a chce sa ucit. Hadam nie kazdy si za to niekoho plati. Vdaka za tip, idem mrknut.
buchač Čítaj a študuj...

https://www.google.com/search?q=in%C...client=gws-wiz

Po preštudovaní si rozmysli, či sa to oplatí robiť vo vlastnej réžii alebo zaplatiť za službu.
Podotýkam a zdôrazňujem :
- že kde ty budeš čakať s lajstrom pred nejakou kanceláriou, tak ten druhý pôjde rovno dnu
- tam, kde budeš len tápať, ten druhý pôjde na istotu
- a povedal by som aj tak...že tu sa pýtaš, lebo proste nič nevieš o problematike, ten druhý je za problematiku zaplatený
- o najazdených kilometroch ani nevravím a čerpaní dovolenky detto

Takže ?
Ak máte na veľkú rekonštrukciu, tak sa nájde aj pár stoviek na ten inžiniering...či ?
Barbi1234 O peniaze nejde. Ide o to, ze zo skusenosti znamych, ktori si na to nasli ludi to trvalo tak ci tak dlho. Nic nebolo vybavene rychlejsie a este im aj stavebny urad nechcel poskytovat informacie ako to s konanim vyzera, kedze na to splnomocnili zaplatenu osobu. Koniec koncov sami sme si to potvrdili pri vybavovani prekladky elektriny zo strechy pod cestu. Zaplatili sme si na vybavenie osobu a nakoniec sme si to museli sami urgovat cez svoje znamosti. Plateny clovek ma kopu povoleni a je mu jednu, ci to nase bude vybavene tento mesiac alebo o pol roka, ked ma dalsich xy v procese. Chceme si to robit sami, aby sme mali v tom prehlad a vedeli veci urgovat.
buchač Nájde sa tu niekto, kto by mi vedel objasniť čo zahŕňať inžiniering k stavebnému povoleniu na veľkú rekonštrukciu rodinného domu poprípade si to robil sám pre svoju potrebu?
Barbi1234 (Včera 22:52) Ide o to, ze zo skusenosti znamych, ktori si na to nasli ludi to trvalo tak ci tak dlho.
======================
Tak prečo sa neopýtaš tých svojich známych ?
Alebo, prečo si nevyhľadáš info sama ?
Prípadne, zoslúladiť oba info toky do jedného a hajde vybavovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Čo zahŕňa inžiniering k stavebnému povoleniu na veľkú rekonštrukciu rodinného domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.