Zavrieť

Porady

Ako sa dá zvýšiť náhrada príjmu pri PN keď je niekto SZČO?

Dobrý deň, som SZČO, od 01.10. budem platiť odvody do sociálnej poisťovne z minimálneho vymeriavacieho základu. V prípade PN by som dostávala od sociálnej poisťovne len minimálnu náhradu. Chcem sa spýtať, že ako to mávajú SZČO ošetrené ohľadom PN, teda v prípade keď nechcú dostávať minimálnu dávku? Rozmýšlala som, že by som to riešila v rámci životného poistenia, pripoistením PN. Je to dobré riešenie? Ďakujem.
ivka70 hlavne si nastuduj, coho sa to pripoistenie tyka .. zvycajne nie kazdej PN., len dlhodobejsich a len niekotrych diagnoz ...je to to ,co od toho ocakavas?
miruka75 Určite nie. Len neviem ako si to najlepšie poriešiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    SZČO dostáva počas DPN nemocenskú dávku od 1. dňa - zo SP. Ak teda by si chcela viac - je tá možnosť, čo spomínaš - len si treba dobre pozrieť tie produkty vo viacerých poisťovniach - a zmluvné dojednania! Existuje veľa pripoistení - náhrada počas DPN je jedným z nich.
    Ja by som (ber len ako môj názor) radšej odkladala do štrimfle, pretože toto poistenie je dosť drahé ... skôr by som si riešila situácie pri ťažkom stave - napr odškodné počas hospitalizácie, prípadne nejaké trvalé následky úrazu, možno invaliditu ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Namiesto pripoistenia skús si radšej popri činnosti SZČO nájsť nejakú prácu na dohodu. Nevyžaduje splnenie podmienky 270 kal.dni nem.poistenia, rovnako ako u SZČO

    Ako sa dá zvýšiť náhrada príjmu pri PN keď je niekto SZČO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.