Zavrieť

Porady

Preradenie z osobného vlastníctva do podnikania

Na prevádzke máme strážneho psa. Tohto psa mal majiteľ doma. Mám spraviť nejaký protokol o preradení z osobného vlastníctva do podnikania? Normálne si toho psa dám do majetku? Platíme zaňho aj poplatok mestu.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gido je offline (nepripojený) Gido

    Gido
    Doporučujem riadny prevod vlastníctva psa, napr. kúpnou zmluvou a ďalej postupovať ako vlastník psa, teda plniť si všetky povinnosti, čo z vlastníctva psa vyplývajú a ďalej účtovať do nákladov jeho krmivo, ošetrovanie, veterinárna starostlivosť...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Asi sa jedná o SZČO,... SZČO si sám sebe nemôže predávať. Riešila by som to zaraďovacím protokolom a uplatňovala si daň.výdavky , tak ako je spomenuté v príspevku č.3 . Treba zaplatiť za psa aj daň.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    No to som myslela, že si to nemôže sám sebe predať. Normálne som si ho dala do hmotného majetku, vytlačila z účta zaraďovací protokol a môžem si uplatňovať všetky výdavky súvisiace so psom - krmivo, očkovanie,...

    Daň sme zaplatili.

    Preradenie z osobného vlastníctva do podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.