Zavrieť

Porady

zaokrúhlovanie od 1.7.2022

prosím vás zaokrúhlovanie na bločku účtujem zvlášť ak je zaokrúhlovanie dole účtujem 548/211 mínusom, asi by sa malo na 648 ale potom mi nesedí suma, nezdá sa vám to zase zbytočné..... mám kopec bločkov mesačne a každý ešte zaokrúhľovať, mne to pripadá ako zas nejaká zbytočná katastrofa.
3 komentárov     zbaliť
kopretinka ty zaokrúhľuješ sumu na bločkoch?
tigy Predpokladám, že yvica myslí zaokrúhľovanie, ktoré je uvedené na bločku (mínusom) a program jej ho neumožňuje zaúčtovať na 648 ako výnos plusovou hodnotou, ale len na 548 mínusovou hodnotou.
tigy Už som sa tiež stretla s programom, čo zatiaľ neumožňuje v pokladni zaúčtovať zaokrúhlenie "do plusu" na 648-ku. Potom neostáva iné, len to zaúčtovať na 548 mínusom...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mijara je offline (nepripojený) Mijara

    Mijara
    Yvica, ja mám rovnaký problém, tiež mi to nesedí ak účtujem zaokrúhľovanie na 648. Musím mínusom na 548/211.
    MartaSk ja som to robila tiež tak .. -548 a na konci Q-lu prišla hlavná účtovníčka, že musím preúčtovať všetky -ové položky.☹️.. ale že mi vo vydav.doklade nepotiahne 648 to ju nezaujíma..

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zaplatíš viac máš náklad, zaplatíš menej ako je hodnota dodania máš výnos ...
    dobrý softvér už ponúka automatické zaúčtovanie zaokrúhlenia

    zaokrúhlovanie od 1.7.2022

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.