Zavrieť

Porady

ako sa počíta DVZ?

ahoj , ako sa vypočíta u mňa po novom denný vymeriavací základ keďže som skončil na PN ...ide o to že roky 2020 .2021 som bol zamestnaný na plný úväzok , čiže aj odvody boli o niečo vyššie a od marca tohto roku som na polovičný úväzok... od kedy do kedy sa to počíta? bude ten základ znížený o tých cca 5mesiacov polovičného úväzku v tomto roku ? ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil Mária27 : 26.08.22 at 05:34
veronikasad Odkedy dokedy trvala posledná PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre účely nemocenského, ak zmena nastala u toho istého zamestnávateľa. sa DVZ počíta z príjmu za predchádzajúci kal.rok. Zmena, ktorá nastala od 1.3.2022 sa pri výpočte nemocenského prejaví až pri PN, ktorá začne po 1.1.2023.
    DVZ = súčet mesačných VZ za predch.kal.rok/počet kal.dni nem.poistenia bez PN
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    carolitos ďakujem , platí to aj v prípade , keď som v danej firme dal výpoveď vo februári 2022 a prijali ma späť v marci 2022 ? takže sa počita z roku 2021?
    veronikasad Nie, neplatí. Poistenie už trvá viac ako 90 kal.dni, nemocenske bude z príjmu od 1.3.2022
    DVZ = súčet mesačných VZ od začiatku nového poistenia do konca mesiaca predch.vzniku PN/počet kal.dni nového poistenia.
    To bude platiť aj pre celý rok 2023, ak zostanes u toho istého zamestnávateľa
    carolitos hm, ďakujem , takže to bude už len z polovičného úväzku ,čiže skoro nič....
    veronikasad Prečo skoro nič? Polovicu z toho čo si mal pri plnom...
    carolitos no polovicu z toho čo som mal pri plnom... pri plnom som mal málo vďaka ich "spôsobu" odvodov ...cca 380€ tak teraz to bude ešte o polovicu menej ? to je skoro nič , na to že som chcel ísť dlhodobejšie do kúpeľov...to človek si potom nemôže dovoliť ..
    veronikasad Robíš 4 hod. tak nemôžeš chcieť nemocenské za 8. Ak by bola zmena úväzku dohodou o zmene pracovnej zmluvy a nie novým pracovným pomerom, do konca roka by platilo to čo som napísala v odpovedi...
    carolitos no nerobím 4 hod. robím 15 zmien po 8-9 hodín cca 120-130 hodín mesačne , len tie odvody o ktorých som minule písal ...
    veronikasad Neviem čo si písal o odvodoch, nemocenské sa počíta z príjmu, nezávisí od počtu odpracovaných hodín.
    carolitos dobre ďakujem a s ktorých položiek na páske sa dá vypočítať DVZ ? z hrubej mzdy ktorá sa spriemeruje za tie mesiace, alebo konkrétne z nejakej položky ? ako si to sám môžem vypočítať ?
    veronikasad Veď som ti napísala vzorec, žiadne spriemerovanie, z mesačných vymeriavacích základov z ktorých sa platí nem.poistenie. spravidla to býva hrubá mzda, ak si dobre pamätám, ty tam máš nejaké osatne, z toho sa odvody neplatia.
    carolitos som asi dosť nechápavý v tomto , súčet mesačných VZ delene počet kalendárnych dní nového poistenia... čo je to súčet mesačných VZ konkrétne na páske ? súčet hrubej mesačnej mzdy delene počet kalendárnych dní nového poistenia ?
    veronikasad Zamaz osobné údaje a priloz výplatnú pasku
    carolitos nemám náhodou Tvoj email ? myslím že sme už písali
    Katy a R VZ na nem poistenie máš na páske - a súčet hádam vieš čo je? rovnako, ako tu https://www.porada.sk/290023-mzda-na...ml#post2896511
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.