Zavrieť

Porady

Ako opraviť účtovanie oneskorene dodanej faktúry za už vyplatený tovar?

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ako opraviť nasledovné účtovanie:
Objednali sme lavičky a na základe objednávky sme ich vyplatili ešte v júni. To som v bankovom výpise zaúčtovala ako 501/BÚ. Následne prišiel daňový doklad k prijatej platbe. Keďže tovar nemali hneď, museli sme čakať asi mesiac a potom prišla aj faktúra..tá má dátum z 22.7.2022 a dnes je už september, šéf mi ju dal neskoro . Ďakujem za každú radu
kn-alka v júni si mala účtovať 314/221
nebutlabut Hm..ale co teraz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Ako píše kn-alka, treba opraviť júnové zaúčtovanie na bankovom výpise:
    314.xxx/221

    Ďalej - ako ste zaúčtovali ten daňový doklad k prijatej platbe? Ten mal byť zaúčtovaný (ak ste platci DPH):
    314.yyy + 343 / 321
    321 / 314.xxx

    Čo sa týka ostrej faktúry, buď ju doúčtujete do júla a zvyšnú DPH (ak je faktúra vyššia ako bola záloha) si uplatníte až teraz v septembri, alebo zaúčtujete do júla cez ID nevyfakturovanú dodávku cez 501/326 a tú ostrú faktúru zaúčtujete až do septembra...
    nebutlabut ďakujem pekne za vysvetlenie Sme obec, tak DPH našťastie nemusím riešiť.
    Posielame však štvrťročne výkazy, takže do minulého kvartálu už by som nechcela zasahovať.
    nebutlabut Daňový doklad som nezaúčtovala ;

    Ako opraviť účtovanie oneskorene dodanej faktúry za už vyplatený tovar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.