Zavrieť

Porady

Minimálna hodinová mzda

Ahojte.
Minimálna hodinová mzda musí byť uvedená na páske, alebo tam môže byť podstatne nižšia a stačí ak sa dosiahne vydelením hrubej mzdy počtom odpracovaných hodín.
Napr. Na páske sú 3€ ale min. hod. mzda je 4,379. Stačí ak táto min. mzda sa dosiahne vyše uvedeným výpočtom alebo inak.
Ďakujem pekne.
Naposledy upravil stormcatcher : 13.10.22 at 14:15
13 komentárov     zbaliť
veronikasad zbytok hrubej mzdy je pohyblivá zložka mzdy (prémie) alebo príplatky za nadčas, prácu v SO, NE a pod.?
stormcatcher V tej hrubej mzde je všetko. So, Ne, prémie, príplatky, sviatky skrátka všetko. Nedalo by sa to trochu jednoduchšie, ja som z toho kôň. Deklarované na páske sú 3€, ale min. hod. mzda podla tabuľky je tých 4 aj niečo. Odpoveď pre úplne neznalého problematiky.
veronikasad zamaž osobné údaje a prilož výplatnú pásku
veronikasad Dekret s tarifnou hodinovou mzdou 3€ by som u žiadneho zamestnávatela nepodpísala ...
stormcatcher No. Mám len tablet. Nebudem vedieť to asi priložiť. Tá zmluva bola podpísaná pred desiatimi rokmi.
veronikasad bez pásky ti to neviem skontrolovať. Vieš mi to poslať do mailu ?
stormcatcher To pri "komentovať" vybrať - poslať na mail? Ale nenašiel som tam vložiť obrázok.
stormcatcher Sorry. Asi mi to nepôjde ani tak. Voľakedy to bolo póóódstatne jednoduchšie.
veronikasad z tvojho mailu pošli na môj, nie cez poradu
veronikasad ak ti nepojde priložiť pásku, tak aspoň do mailu rozpíš
- názov zložky mzdy
- počet hodín
- sumu
a celkovú hrubú mzdu
stormcatcher Musím sa ti poďakovať za snahu. Niečo písať do mailu,ani neviem do akého. Takže ďakujem za snahu, ja to asi k tebe nikdy nedostanem.
stormcatcher Urobil som posledný pokus. Viem čo je profil, ale nič som nenašiel. Už sa stáva zo mňa analfabet.
veronikasad už som to zmazala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Minimálna hodinová mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.