Zavrieť

Porady

Materska

Ahojte ženy môžte mi prosím poradit ??? Momentalne som na rodičovskom príspevku a ostala som teraz tehotná mala ma rok a 3 mesiace ked sa malé narodi bude mat 2 roky čiže pôjdem na materskú lebo som zamestnaná od októbra 2021…..od januára 2023 chcem ísť na pn : otázka …: z čoho sa mi bude počítať materska?? Z prímu alebo z pn? Popri zmluve mám aj brigádnicku zmluvu … ďakujem 
21 komentárov     zbaliť
Mila123 tá brigádnická zmluva je aká? presne ju pomenujte, uveďte interval trvania
Ejuska1611 Dohoda o pracovnej činnosti …zmluvu mám od 1.6.2021 do 30.11.2021 samozrejme ju v priebehu novembra predĺžime
Ejuska1611 A pracovala som od 19.10.2020 do 15.5.2021 od 16.5 mám druhu zmluvu ktorá trvá doteraz … tu mi teraz predlžovali do 8 mesiaca 2023 toto sú normálne zmluvy
veronikasad Do 30.11.2021? Alebo tam máš preklep? Máš aj príjem z tejto dohody? Koľko mesačne?
U zamestnávateľa na prác.zmluvu si na rodičovskej dovolenke (vykonavas prácu)?
Ejuska1611 Áno preklep do 30.11.22 a mám príjem aj z dohody cca podľa odrobených hodín tam mám 4.50€ na hodinu môžem odrobiť 40 hodín vychádza to okolo 200€
veronikasad Z prác.zmluvy máš tiež príjem?
Ejuska1611 A áno som ešte na rodicaku ale mám normálnu pracovnú zmluvu
Ejuska1611 Áno mám príjem z pracovnej zmluvy
Mila123 ak chcete dostať správnu odpoveď musíte uviesť presné údaje......
teda pracujete na základe PZ ?
máte DoPČ s pravidelným príjmom?
a ste poberateľkou RP?
Ejuska1611 Áno presne tak
Mila123 na MD a PN máte možnosť ísť z oboch poistení......DVZ sa bude počítať z roku 2022
Ejuska1611 Takze keď pôjdem na pn od januára nebude to mať žiadny vplyv na materskú ?
Mila123 nie, nebude mať, PN je vylúčená doba,
DVZ sa použije celý rok 2022 aj pre PN a aj pre MD
Ejuska1611 Ďakujem velmi pekne a neviete mi aj poradit či budem môcť poberať tehotenský príspevok keď poberám aj rodicak ?? A či priateľ bude môcť ísť na rodicak keď bude mat mala 2 roky a ja budem na materskej
Mila123 áno, áno. ak je priateľ otcom dcéry.....poberanie tehotenského nemá nič spoločné s poberaním RP, tehotenské sa poberá ako dávka zo soc. poist , prvou podmienkou je tehotenstvo po 13. táýdni gavidity a ďalšia podmienka je tá, že ste nemocensky poistená.....tehotenské vám patrí tiež z oboch poistení, teda gynekológ vám vystaví 2x doklad na tehotenské, PN a MD........tehotenské budete poberať aj cez PN a až do dňa skutočného dňa pôrodu
Ejuska1611 Ďakujem
veronikasad Súbežne nemôžete poberať rod.prispevok a materske
Ejuska1611 Ale veď nie ja priateľ bude na rodicaku s malou a ja na materskej s malym
veronikasad Nedá sa, rodičovský príspevok bude pozastavený
veronikasad Súbežne môžete poberať novú dávku poberanie materského otcom do 6 týždňov od pôrodu, pokiaľ otec spĺňa podmienky na jeho priznanie po dobu 2 tyzdnov
Ejuska1611 No budem si to musieť asi zistiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.