Zavrieť

Porady

Pohovor na mzdovú účtovníčku

Zdravím čaká ma pohovor na mzdárku na obec a chcem sa spýtať ktoré zákony si mám pozrieť prípadne čo je iné ako pri klasických formách podnikania. Ďakujem pekne
Mila123 idete robiť čisto mzdárku? či aj personalistku?
topas103 neviem presne ci aj personalistku uz si nepamatam co bolo v inzerate musim zistit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a vsetky suviciace:
    https://www.autora.sk/zz/2003/553/
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    topas103 dakujem
    topas103 Mozem sa este spytat vedeli by ste mi povedat co znamena ked ma obec vyssiu kolektivnu zmluvu? Co to pre mzdarku znamena? dakujem
    ivka70 Napriklad to, ze niektore veci v nej mozu byt definovane nad ramec zakona a treba uplatnovat to, co je v kolektivnej zmluve.
    Prikladom je napr. narok na dovolenku ucitelov, v ZP je narok 8 tyzdnov, ale vyssia kolektivna zmluva im zarucuje o tyzden viac, takze maju narok 9 tyzdnov.
    topas103 dakujem a este aky je rozdiel medzi kolek.zmluvou a vyssou kolek.zmluvou?
    ivka70 Google nefunguje?
    Kolektivnu zmluvu moze mat kazdy podnik ci organizacia.
    Vyssia kolektivna zmluva, sa tyka celych odborov, napr. ta v skolstve.
      zbaliť

    Pohovor na mzdovú účtovníčku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.