Zavrieť

Porady

Uver na kupu bytu

Chceme si kupit byt pomocou hypotekarneho uveru. Takmer vsetko uz mame doriesene aj s bankou. Jedine co nam zostava oznamit banke dobu splacania uveru. Ma niekto, kto uz hypover bral s tym skusenosti ? Nechceme sa zadlzit na cely zivot, ani obmedzit svoj zivotny komfort. Dakujem
3 komentárov     zbaliť
kopretinka som nepochopila,to my akože ako máme vedieť,že aké máte príjmy,aké chcete mesačné splátky,a čo si predstavujete pod pojmom životný komfort? a vôbec nevieme,či sa za 20 rokov nerozídete/nerozvediete.....a kopu iných okolností.......
Plumps dakujem za radu
Mila123 zistite si či je možné vkladať peniaze bez zbytočného spoplatnenia (ja mám hypotéku a môžem vkladať mimoriadne splátky stále k výročiu zmluvy)....
rozhodujúci je fakt, akú budete mať fixáciu úrokov (poprípade zmeníte banku)
a i napriek tomu, že sa nechcete zadĺžiť na celý život, určite si dajte nižšie splátky, vopred neviete koľko zarobíte........
a budete sa chcieť hypotéky zbaviť, tak ju vyplatíte pri ukončení fixácie.....
ale nižšie splátky Vás "chránia" pred poklesom príjmu,....
a za cca 10 rokov ani nebudete vedieť, že splácate hypotéku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Blachsus je offline (nepripojený) Blachsus

    Blachsus
    Ak tomu dobre rozumiem, riesis rovnaky problem ako my pred rokmi. Dospel som k tomu nazoru. Hypouver si zober na najdlhsiu dobu splacania ako sa da - 30 rokov. . Vyjdu ti tak najnizsie mesacne splatky, ktore neohrozia tvoj standartny zivotny komfort. Ak sa ti podari v case fixacie nejake € usetrit, mesiac pred skoncenim fixacie oznam banke mimoriadnu splatku . Znizis si tak vysku uveru, z ktorej budu vychadzat pri novej fixacii. Mesacna splatka sa ti tak este znizi a mozes si este viac odlozit na den novej fixacie. Uver tak splatis bez problemov a za nizsiu dobu splacania A hlavne vsetko mas pod svojou kontrolou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.