Zavrieť

Porady

Predlžovanie pracovného pomeru

Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu. Mám zamestnanca, ktorý má pracovnú zmluvu od 01.12.2020 na dobu určitú do 31.12.2021. Od 01.01.2022 má dodatok na prelženie do 31.12.2022. A tu nastala chyba lebo by mal mať len do 30.11.2022 aby sa splnila podmienka do dvoch rokov. Zamestnanec ostáva v pracovnom pomere aj ďalej a ja chcem opýtať či mu spraviť dodatok na neurčito od 01.01.2022 nakoľko mal ten predtým urobený do tohto dátumu aj ked nesprávne, alebo mu urobiť radšej od 01.12.2022 s tým, že ten povodný by som už neopravovala ale ostal by ako bol? Ako by bolo lepšie spraviť?
3 komentárov     zbaliť
Negoce koľkokrát bola zmluva predĺžená? z textu vidím iba 1x?
Tweety Predlženie len raz ale doba určitá už dva roky. Ale zo zákona sa ešte môže predlžiť.Ale asi už chcú dobu neurčitú, veď píše.
Negoce - ale veď je MS, teda ešte o jeden rok sa dá predĺžiť ,
- teda je možné počas MS mať prac. pomer (bez vecného dôvodu) na 3 roky
- (ešte jedno predĺženie a najdlhšie iba o jeden rok) (podľa môjho názoru)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdaKun OK, tiež som tak rozmyšľala, len či to nebude vadiť že sa tie dátumy tam prekryvaju? Ale možno ani by nemalo ved ked urobim nový tak je ten nový platný, či?
    26dadax Nebude, vy mozete zmenit dodatkom zmluvu aj pocas plynutia ineho dodatku.
    Tweety mohli ste to podchytiť ešte v novembri, vadiť to určite nebude
    AdaKun ok dakujem
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Napr. dátumom 18.11.2022 by som urobila dodatok k PZ k predlženiu pôvodnej PZ z doby určitej na dobu neurčitú.
    AdaKun OK, Ďakujem pekne.

    Predlžovanie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.